Ծնվել է 1983թ. հուլիսի 23-ին Երեւանում:
2004թ. ավարտել է Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի կոմերցիայի եւ ապրանքագիտության ֆակուլտետը: Շուկայագետ: 2007թ.` Հայ-ռուսական (սլավոնական) համալսարանի ասպիրանտուրան:
2004-2007թթ.` «Արմեն Փալփ» ՍՊԸ (ռուսական «Պեֆ սոյուզ» ընկերության ներկայացուցիչ ՀՀ-ում) մենեջեր: 2007-2009թթ.` ՀՀ ՊՆ կադրերի եւ ռազմական կրթության վարչության սպա (պահեստազորի ավագ լեյտենանտ): 2009-2014թթ.` ՀՀ ՊՆ պաշտպանական քաղաքականության վարչության արարողակարգի բաժնի առաջատար մասնագետ (քաղաքացիական հատուկ ծառայություն): 2014- 2015թթ.` «Ինտերսքուլ քոննեքտ» ՍՊԸ (www.dasaran.am կրթական ծրագիր) փոխտնօրեն: 2015-2019թթ. հունվար` «Թեքնոլոջի ընդ Սայնս Դայնամիքս» ՍՊԸ («Արմթաբ» դյուրակիր համակարգիչների գործարան) փոխտնօրեն:
Մասնակցել է մի շարք` Ժրինի Միկլոշի անվան ազգային պաշտպանական համալսարանի «Ռազմական տերմինաբանություն» (2008թ., Հունգարիա) եւ ՆԱՏՕ-ի շտաբային սպաների համար նախատեսված (2010թ., Հունգարիա), ԵՊՀ քաղաքացիական հատուկ ծառայողների վերապատրաստման (2011 եւ 2014թթ., ՀՀ), ՆԱՏՕ-ի դպրոցի «Արարողակարգի» (2013թ., ԳԴՀ) եւ «Ռեսուրսների կառավարում» (2014թ., ԳԴՀ), ՆԱՏՕ-ի միջազգային ռազմական շտաբի «Տեղեկատվության կառավարում եւ փոխանակում» (2013թ., Բելգիայի Թագավորություն), Բունդեսվերի միջազգային համագործակցության կենտրոնի «Զինված ուժերը ժողովրդավարության համակարգում» (2014թ., ԳԴՀ) դասընթացներին:
2019-2021թթ.՝ ԱԺ պատգամավոր («Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինքի համապետական ընտրական ցուցակ): 06.02.2019-02.12.2020թթ.՝ ԱԺ տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ, 02.12.2020-02.08.2021թթ.՝ հանձնաժողովի նախագահ: «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ:
Պարգեւատրվել է «Ռազմական կրթության աջակցության համար» (2009թ., ՀՀ ՊՆ), «Ադմիրալ Իսակով» (2011թ., ՀՀ ՊՆ), «Մարշալ Բաղրամյան» եւ «ՀՀ զինված ուժեր. 20տարի» հոբելյանական (2012թ., ՀՀ ՊՆ ) մեդալներով:

Born July 23, 1983 in Yerevan.
2004 - Graduated from the Faculty of Commerce and Commodity Science of Armenian State University of Economics. Market Specialist.
2007 - Postgraduate of the Russian-Armenian (Slavonic) University.
2004 - 2007 - Manager of “Armen Pulp” LLC (representative of the Russian company “Pef Soyuz” in the Republic of Armenia).
2007 - 2009 - Officer (senior lieutenant in reserve) of Personnel and Military Education Department of the Ministry of Defense of the Republic of Armenia.
2009 - 2014 - Leading Specialist (special civil service)  of the Protocol Division of the Defense Policy Department of the Ministry of Defense of the Republic of Armenia.
2014 - 2015 - Deputy Director of “Interschool Connect” LLC (educational program www.dasaran.am).
January, 2015 - 2019 - Deputy Director of the “Technology and Science Dynamics” LLC (“Armtab” portable computer factory).
Participated in a number of courses: Miklos Zrinyi National Defence University “Military Terminology” (2008, Hungary) and training courses for NATO headquarters’ officers (2010, Hungary), YSU advanced training courses for special civil servants (2011 and 2014, Republic of Armenia), training courses of NATO School - “Protocol” (2013, Germany) and “Resource Management” (2014, Germany), NATO International Military Headquarters - “Information Management and Exchange” (2013, Kingdom of Belgium) and the training courses International Partnership Center Bundeswehr - “The Armed Forces in the System of Democracy” (2014, Germany).
2019 - 2021 - Member of the National Assembly (national electoral list of the “My Step” alliance of parties).
February 6, 2019 - December 2, 2020 - Member of the Standing Committee on Regional and Eurasian Integration of the National Assembly.
December 2, 2020 - August 2, 2021 - Chairman of the Standing Committee on Regional and Eurasian Integration of the National Assembly. Member of the “My Step” faction.
Awarded Medals “For Assistance to Military Education” (2009, Ministry of Defense), “Admiral Isakov” (2011, Ministry of Defense), “Marshal Baghramyan” and the Jubilee Medal “Armed Forces of Armenia: 20 years” (2012, Ministry of Defense of the Republic of Armenia).