Ալխաս Աղաբեկի Ղազարյան
2008թ. ավարտել է Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանի (ՀՊՃՀ) ոչ մետաղական եւ սիլիկատային դժվարահալ նյութերի տեխնոլոգիայի ֆակուլտետը, 2010թ.՝ ՀՊՃՀ քիմիական տեխնոլոգիայի ֆակուլտետը: Ճարտարագիտության մագիստրոս: 2013-2017թթ. եղել է ՀՀ ԳԱԱ  Մ. Մանվելյանի անվան ընդհանուր եւ անօրգանական քիմիայի ինստիտուտի անօրգանական նյութերի տեխնոլոգիայի  ֆակուլտետի ասպիրանտ:
2008-2011թթ. աշխատել է «Նյութաբանության գիտահետազոտական եւ արտադրական ձեռնարկություն» ՓԲԸ  կրտսեր գիտաշխատող: 2011-2020թթ.՝ «ԷՆԻ» Էլեկտրոնային նյութերի ինստիտուտի ճարտարագետ: 2021 թվականից  Մ.Գ. Մանվելյանի անվան ընդհանուր եւ անօրգանական քիմիայի ինստիտուտի գիտաշխատող է:

Алхас Агабековна Казарян
В 2008 г. окончила факультет технологии неметаллических и силикатных огнеупорных материалов Государственного инженерного университета Армении (ГИУА), в 2010 г. - химико-технологический факультет ГИУА. Магистр инженерии. 2013-2017 гг. – аспирантка факультета технологии неорганических материалов Института общей и неорганической химии им. Манвеляна НАН РА.
2008-2011гг. -  младший научный сотрудник в ЗАО «Научно-исследовательское и производственное предприятие материаловедения». 2011-2020 гг. - инженер Института электронных материалов «ЭНИ». С 2021 г. - научный сотрудник Института общей и неорганической химии им. М. Г. Манвеляна.
20 июня 2021 года избрана депутатом НС по общегосударственному избирательному списку партии «Гражданский договор».