Ծնվել է 1990թ. փետրվարի 16-ին Արարատի մարզի Արալեզ գյուղում:
2011թ. ավարտել է Հայաստանի պետական ագրարային համալսարանի խմորման արտադրությունների տեխնոլոգիա եւ գինեգործություն ֆակուլտետը՝ ստանալով տեխնիկայի եւ տեխնոլոգիայի բակալավրի աստիճան «խմորման արտադրությունների տեխնոլոգիա եւ գինեգործություն» մասնագիտությամբ:
2011 թվականից զբաղվում է ընտանեկան ձեռնարկատիրությամբ խաղողագործության եւ այգեգործության ոլորտում:
2019-2021թթ.՝ ԱԺ պատգամավոր («Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինք, թիվ 5 ընտրատարածքի տարածքային ընտրական ցուցակ): ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ:

Born February 16, 1990 in the village of Aralez in Ararat province.
2011 - Graduated from the Faculty of Technology of Fermentation and Winemaking of the State Agrarian University of Armenia, receiving a bachelor's degree in engineering and technology in the specialty “Technology of Fermentation and Winemaking.”
Since 2011 - Engaged in the family business in the area of winemaking and gardening.
2019 - 2021- Member of the National Assembly (territorial electoral list of the electoral district #5 of the “My Step” alliance of parties). Member of the Standing Committee on Territorial Administration, Local Self-Government, Agriculture and Environment of the National Assembly. Member of the “My Step” faction.