Ծնվել է 1990թ. փետրվարի 16-ին Արարատի մարզի Արալեզ գյուղում:
2011թ. ավարտել է Հայաստանի պետական ագրարային համալսարանի խմորման արտադրությունների տեխնոլոգիա եւ գինեգործություն ֆակուլտետը՝ ստանալով տեխնիկայի եւ տեխնոլոգիայի բակալավրի աստիճան «խմորման արտադրությունների տեխնոլոգիա եւ գինեգործություն» մասնագիտությամբ:
2011 թվականից զբաղվում է ընտանեկան ձեռնարկատիրությամբ խաղողագործության եւ այգեգործության ոլորտում:
2019-2021թթ.՝ ԱԺ պատգամավոր («Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինք, թիվ 5 ընտրատարածքի տարածքային ընտրական ցուցակ): ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ:

Родился 16 февраля 1990 года в селе Аралез Араратской области.
В 2011г. окончил факультет технологии бродильных производств и виноделия Государственного аграрного университета Армении, получив степень бакалавра техники и технологии по специальности “технология бродильных производств и виноделия”.
С 2011 года занимается семейным предпринимательством в сфере виноградарства и садоводства.
2019-2021гг. – депутат НС (блок партий “Мой шаг”, территориальный избирательный список избирательного округа N 5). Член Постоянной комиссии НС по вопросам территориального управления, местного самоуправления, сельского хозяйства и охраны природы. Член фракции “Мой шаг”.