Լուսինե Խաչիկի Բադալյան
2003թ. ավարտել է ԵՊՀ պատմության ֆակուլտետի արվեստաբանության բաժինը: Հայ արվեստի պատմության տեսության մագիստրոս: 2003թ.՝ Կապույտ մզկիթի «Պարսկերեն լեզու եւ մշակույթ» դասընթացը: 2013թ.՝ Սանտա Աննա ինստիտուտի (Սորենտո Լինգուե, Իտալիա) «Իտալերեն լեզու եւ մշակույթ» դասընթացը: 2015թ.՝ Միջազգային այցելու-առաջնորդների ծրագիրը IVLP (International Visitor leadership program, ԱՄՆ): 2022թ.՝ Մ. Հերացու անվան Երեւանի պետական բժշկական համալսարանի մագիստրատուրան («Բուժհաստատությունների կառավարում» (MBA in Healthcare Management) մագիստրոսական ծրագիր):
Մասնակցել է մի շարք ծրագրերի՝ «Կանայք գյուղատնտեսության մեջ» եւ «Օրգանական գյուղատնտեսություն» ծրագրերի լուսաբանում եւ տարածում (2016 -2019թթ.), Գյուղատնտեսության ԵՄ օրգանական դեսպան (Organic Ambassador EU) (2017թ.), «Ֆոնդ 100» բարեգործական հիմնադրամի համահիմնադիր եւ հոգաբարձուների խորհրդի անդամ (2015թ.), «Ժպիտների քաղաք» (City of Smile) բարեգործական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի անդամ (2018-2021թթ.):
2019-2021թթ.՝ ԱԺ պատգամավոր («Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինքի համապետական ընտրական ցուցակ): ԱԺ առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ:

2015г. - “Международная гостевая лидерская программа" IVLP (International Visitor leadership program). В настоящее время проходит обучение в магистратуре Ереванского государственного медицинского университета им. М. Гераци (Магистерская программа по бизнес-администрированию MBA in Healthcare Management/).
Участвовала в освещении и распространении ряда программ: “Женщины в сельском хозяйстве” и “ Органическое сельское хозяйство” (2016-2019гг), органический посол сельского хозяйства ЕС (Organic Ambassador EU) (2017г.), соучредитель и член попечительсткого совета благотворительного фонда “Фонд 100” (2015г.), член попечительского совета благотворительного фонда “Город улыбок” (“City of Smile”) (2018-2021гг.).
2019-2021гг. – депутат НС (общегосударственный избирательный список блока партий “Мой шаг”). Член Постоянной комиссии НС по здравоохранению и социальным вопросам. Член фракции “Мой шаг”.