Ծնվել է 1986թ. օգոստոսի 20-ին Գյումրիում:
2008թ. ավարտել է ԵՊՀ կենսաբանության ֆակուլտետը: 2013թ.՝ նույն ֆակուլտետի մագիստրատուրան: Կենսաֆիզիկոս:
2008-2012թթ. աշխատել է Գյումրու պետական բժշկական քոլեջի բժշկական գենետիկայի եւ կենսաբանության դասախոս: 2009-2018թթ.՝ «Բյուրակնի միջնակարգ դպրոց» ՊՈԱԿ-ի կենսաբանության եւ ինֆորմատիկայի ուսուցիչ: 01.06.2018թ.-14.01.2019թ.՝ ՀՀ Շիրակի մարզպետ: 2021թ. սեպտեմբեր-2021թ. դեկտեմբեր՝ ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարի տեղակալ:
2019-2020թթ.՝ ԱԺ պատգամավոր («Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինք, թիվ 11 ընտրատարածքի տարածքային ընտրական ցուցակ): 06.02.2019-29.12.2020թթ.՝ ԱԺ առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ, ապա ԱԺ տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ:
2022թ. հուլիսի 6-ին ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության համապետական ընտրական ցուցակով:

2013 - Master’s degree at the same Faculty. Biophysicist.
September 2021 - December 2021 - Deputy Minister of Emergency Situations of the Republic of Armenia.
2019 - 2020 - Member of the National Assembly (territorial electoral list of the electoral district #11 of the “My Step” alliance of parties).
February 06. 2019 - December 29. 2020 - Member of the  Standing Committee on Healthcare and Social Affairs of the National Assembly, then a Member of the Standing Committee on Regional and Eurasian Integration of the National Assembly. Member of “My step” faction.
July 6, 2022 - Elected Member of the National Assembly from the national electoral list of the “Civil Contract” party.