Մհեր Սամվելի Սահակյան
2008-2009թթ. աշխատել է «Ինթերնեյշնլ Մասիս տաբակ» ՍՊԸ իրավաբան: 2009-2010թթ.՝ «Գրանդ տաբակո» հայ-կանադական ՀՁ իրավախորհրդատու: 2012թ. աշխատել է ՀՀ դատական դեպարտամենտի կրտսեր մասնագետ: 2014-2019թթ.՝ ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության «Տեխնիկական անվտանգության ազգային կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի իրավաբանական եւ պայմանագրային վարչության պետ, ապա՝ տնտեսական, տեղեկատվական եւ վերլուծության վարչության պետ: 2021-2022թթ.՝ ԱԺ պատգամավորի օգնական՝ հասարակական հիմունքներով:
2016 թվականից ՀՅԴ անդամ է:
2022թ. դեկտեմբերի 10-ին ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել «Հայաստան» կուսակցությունների դաշինքի համապետական ընտրական ցուցակով:

Родился 30 января 1988 года в Ереване.
2008-2009 гг. –юрист ООО «Интернейшнел Масис Табак». 2009-2010 гг. – юрист-консультантармяно-канадского СП «Гранд табако». 2012 г. – младший специалист Судебного департамента РА. 2014-2019 гг. – начальник договорно-юридического управления, затем начальник экономического, информационного и аналитического управления ГНКО “Национальный центр технической безопасности” Министерства чрезвычайных ситуаций РА.
2021-2022 гг.՝ - помощник депутата НС на общественных началах. С 2016 года член АРФД.
10 декабря 2022 г. избран депутатом НС по общегосударственному избирательному списку блока партий “Айастан” (“Армения”).