Ծնվել է 1974թ. հոկտեմբերի 9-ին Վրացական ԽՍՀ Բոլնիս-Խաչեն գյուղում:
1996թ. ավարտել է «Գլաձոր» կառավարման համալսարանի միջազգային ժուռնալիստիկայի ֆակուլտետը: 2006թ.՝ ԵԽ քաղաքական դասընթացների երեւանյան դպրոցը: 2009թ.՝ Մոսկվայի քաղաքական հետազոտությունների դպրոցը:
1993-1996թթ. թղթակցել է «Բանբեր», «Լրագիր», «Ազգ» եւ այլ պարբերականների: 1998-1999թթ. աշխատել է «Գրանդ Տոբակո» հայ-կանադական համատեղ ձեռնարկության գովազդի եւ հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ: 1999-2017թթ. զբաղվել է ձեռնարկատիրական գործունեությամբ: 2022-2024թթ.՝ ՀՀ վարչապետի հասարակական հիմունքներով խորհրդական:
«Իմ քայլը» շարժման նախաձեռնող խմբի անդամ է:
2018թ. հոկտեմբեր-դեկտեմբեր՝ Երեւանի ավագանու «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ:
2019-2021թթ.՝ ԱԺ պատգամավոր («Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինք, համապետական ընտրական ցուցակ): ԱԺ տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ, «Հայաստան-Թուրքմենստան» բարեկամական խմբի ղեկավար: «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ:
2024թ. նոյեմբերի 29-ին ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության համապետական ընտրական ցուցակով:
Ամուսնացած է, ունի մեկ զավակ:
ԱԺ Նախագահ  |  Պատգամավորներ|  ԱԺ խորհուրդ  |  Հանձնաժողովներ  |  Խմբակցություններ  |  Աշխատակազմ
Օրենսդրություն  |   Նախագծեր  |  Նիստեր  |   Լուրեր  |  Արտաքին հարաբերություններ   |  Գրադարան  |  Ընտրողների հետ կապեր  |  Հղումներ  |  RSS