Ծնվել է 1937թ. մարտի 18-ին Երեւանում:
1960թ. ավարտել է Երեւանի պոլիտեխնիկական ինստիտուտը: Ճարտարագետ-մեխանիկ: Հայաստանի ճարտարագիտական ակադեմիայի իսկական անդամ, Միջազգային ճարտարագիտական ակադեմիայի իսկական անդամ:
1960-1964թթ. Երեւանի էլեկտրաապարատների գործարանում աշխատել է ճարտարագետ-կոնստրուկտոր, խմբի ղեկավար, արտադրության գծով գլխավոր տնօրենի տեղակալ, 1964-1966թթ. Աբովյանի ռադիոդետալների գործարանում` գլխավոր մեխանիկ, 1966-1969թթ. Սեւանի գործադիր սարքերի գործարանում` գլխավոր ճարտարագետ: 1969-1978թթ. եղել է Երեւանի մեխանիկական գործարանի տնօրեն, քաղխորհրդի գործադիր կոմիտեի արդյունաբերության վարչության գլխավոր ճարտարագետ, քաղպլանի նախագահի տեղակալ, 1978-1982թթ.՝ «Գառնի» գործարանի գլխավոր ճարտարագետ, 1982-1999թթ.՝ «Էլեկտրաճշգրիտսարք» գործարանի տնօրեն:
1999-2003թթ.` ԱԺ պատգամավոր («Միասնություն» դաշինքի համամասնական ընտրացուցակով): ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Միասնություն» խմբակցության անդամ: ՀԺԿ վարչության անդամ:

Родился 18 марта 1937 г. в г. Ереване.
В 1960 г. окончил Ереванский политехнический институт. Инженер-механик. Действительный член Инженерной академии Армении, действительный член Международной инженерной академии.
В 1960-1964 гг. работал инженером-конструктором, руководителем группы, заместителем генерального директора по производству Ереванского электроаппаратного завода, в 1964-1966 гг. главный механик на Абовянском заводе радиодеталей, в 1966-1969 гг. главный инженер на Севанском заводе исполнительных механизмов.
В 1969-1978 гг. директор Ереванского механического завода, главный инженер Управления промышленности исполкома Ергорсовета, заместитель председателя Горплана, в 1978-1982 гг. главный инженер завода “Гарни”, в 1982-1999 гг. директор завода “Электроточприбор”.
В 1999-2003 гг. депутат НС по пропорциональному избирательному списку блока “Единство”. Член Постоянной комиссии по обороне, национальной безопасности и внутренним делам НС. Член фракции “Единство”, затем член депутатской группы “Голос народа”.