Ծնվել է 1967թ. սեպտեմբերի 3-ին Էջմիածնի շրջանի Հայկաշեն գյուղում:
1993թ. ավարտել է ՀՀ պաշտպանության նախարարության բարձրագույն ակադեմիական կուրսերը, 1996թ.` Հունաստանի ցամաքային զորքերի ակադեմիական դասընթացները, 2001թ.` ՌԴ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի ռազմական ակադեմիայի ակադեմիական դասընթացները: 2006թ. ավարտել է ՌԴ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի ռազմական ակադեմիան` «Պետության ռազմական անվտանգություն» մասնագիտությամբ:
1985-1987թթ. ծառայել է խորհրդային բանակում: Ղարաբաղյան շարժման ակտիվ մասնակիցներից է: 1989թ. ստեղծել է կամավորական ջոկատ, պաշտպանել Հայաստանի սահմանամերձ շրջանները, մարտնչել Արցախի ազատագրության համար: Նրա հրամանատարությամբ գործող ջոկատը, հետագայում «Արծվիկ-10» գումարտակը եւ օպերատիվ խումբը մարտնչել են Քելբաջարի, Կուբաթլիի, Զանգելանի ազատագրման ճակատամարտերում: 1993-2007թթ. եղել է ՀՀ զինված ուժերում գնդի, բրիգադի, բանակային 2-րդ, ապա 4-րդ կորպուսի հրամանատար:
2000թ. նրան շնորհվել է գեներալ-մայորի կոչում:
ՀՀ Նախագահի կողմից պարգեւատրվել է «Արիության մեդալ» (1994թ.), «Մարտական խաչ» երկրորդ աստիճանի (1996թ.) եւ «Հայրենիքին մատուցված ծառայությունների համար» առաջին աստիճանի (2006թ.) մեդալներով, ՀՀ պաշտպանության նախարարի կողմից` «Մարշալ Բաղրամյան» (1997թ.), «Դրաստամատ Կանայան» (2002թ.), «Անբասիր ծառայության համար» առաջին եւ երկրորդ աստիճանի (2003թ., 2004թ.) մեդալներով:

Родился 3 сентября 1967 г. в селе Айкашен Эчмиадзинского района.
В 1993 г. окончил высшие академические курсы Министерства обороны РА, в 1996 г. – академические курсы сухопутных войск Греции, в 2001 г. – академические курсы военной академии Генерального штаба Вооруженных Сил РФ. В 2006 г. окончил военную академию Генерального штаба Вооруженных Сил РФ по специальности "Военная безопасность государства".
1985-1987 гг. - служба в Советской Армии. Является одним из активных участников карабахского движения. В 1989 г. создал добровольческий отряд, оборонял приграничные районы Армении, сражался за освобождение Арцаха. Действующие под его командованием отряд, в дальнейшем батальон "Арцвик-10" и оперативная группа участвовали в боях за освобождение Кельбаджара, Кубатлы, Зангелана. В 1993-2007 гг. являлся командиром полка, бригады, II затем IV армейского корпуса Вооруженных Сил РА.
В 2000 г. присвоено звание генерал-майор.
Президентом РА награжден медалями "Медаль за храбрость" (1994г.), "Боевой крест" второй степени (1996 г.) и "За заслуги перед Отечеством" первой степени (2006 г.); министром обороны РА – медалями "Маршал Баграмян" (1997г.), "Драстамат Канаян (2002 г.), "За безупречную службу" первой и второй степени (2003 г., 2004 г.).