Ծնվել է 1967թ. սեպտեմբերի 3-ին Էջմիածնի շրջանի Հայկաշեն գյուղում:
1993թ. ավարտել է ՀՀ պաշտպանության նախարարության բարձրագույն ակադեմիական կուրսերը, 1996թ.` Հունաստանի ցամաքային զորքերի ակադեմիական դասընթացները, 2001թ.` ՌԴ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի ռազմական ակադեմիայի ակադեմիական դասընթացները: 2006թ. ավարտել է ՌԴ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի ռազմական ակադեմիան` «Պետության ռազմական անվտանգություն» մասնագիտությամբ:
1985-1987թթ. ծառայել է խորհրդային բանակում: Ղարաբաղյան շարժման ակտիվ մասնակիցներից է: 1989թ. ստեղծել է կամավորական ջոկատ, պաշտպանել Հայաստանի սահմանամերձ շրջանները, մարտնչել Արցախի ազատագրության համար: Նրա հրամանատարությամբ գործող ջոկատը, հետագայում «Արծվիկ-10» գումարտակը եւ օպերատիվ խումբը մարտնչել են Քելբաջարի, Կուբաթլիի, Զանգելանի ազատագրման ճակատամարտերում: 1993-2007թթ. եղել է ՀՀ զինված ուժերում գնդի, բրիգադի, բանակային 2-րդ, ապա 4-րդ կորպուսի հրամանատար:
2000թ. նրան շնորհվել է գեներալ-մայորի կոչում:
ՀՀ Նախագահի կողմից պարգեւատրվել է «Արիության մեդալ» (1994թ.), «Մարտական խաչ» երկրորդ աստիճանի (1996թ.) եւ «Հայրենիքին մատուցված ծառայությունների համար» առաջին աստիճանի (2006թ.) մեդալներով, ՀՀ պաշտպանության նախարարի կողմից` «Մարշալ Բաղրամյան» (1997թ.), «Դրաստամատ Կանայան» (2002թ.), «Անբասիր ծառայության համար» առաջին եւ երկրորդ աստիճանի (2003թ., 2004թ.) մեդալներով:

He was born on September 3, 1967 in the village of Haykashen in Echmiadzin region (Armavir marz).
In 1993 he passed the higher academic courses of the RA Defense Ministry, in 1996 - academic courses of the Land troops of Greece, in 2001 – academic courses of the Military Academy of the Chief Headquarters of the Armed Forces of the Russian Federation. In 2006 he graduated from the Military Academy of the Chief Headquarters of the Armed Forces of the Russian Federation with a specialty Military Security of the State.
1985-1987 he served in the Soviet Army. He is one of the active participants of Karabakh movement. In 1989 he created a volunteer detachment, defended the frontier regions of Armenia, fought for the liberation of Artsakh. The detachment functioning under his command, later Artsvik-10 battalion and operative group participated in the liberation battles of Kelbajar, Ghubatli and Zangelan. 1993-2007 he has been commander of the regiment, brigade, 2nd and 4th corps of the army.
In 2000 he has been granted title of general-mayor.
He was awarded RA Medal For Valour (1994), Military Cross 2nd rank medal (1996), 1st rank medal For the Service to the Fatherland (2006). Marshal Baghramian (1997), Drastamat Kanayan (2002) medals of the Defense Ministry, 1st and 2nd rank medals for Unimpeachable Service (2003, 2004).