Ծնվել է 1959թ. մայիսի 1-ին Երեւանում:
1986թ. ավարտել է Երեւանի ժողովրդական տնտեսության ինստիտուտը, 2000թ.՝ Երեւանի պետական համալսարանը: Տնտեսագետ: Իրավաբան:
1985-1990թթ. «Հայխողովակառ» վարչությունում աշխատել է տնտեսագետ, բազայի տնօրեն, 1992-1993թթ.՝ «Հայմետաղառ» ֆիրմայի գլխավոր տնօրեն, 1993-1995թթ.՝ Երեւանի հրուշակեղենի-մակարոնի ֆաբրիկայի տնօրեն, 1995-1999թթ.՝ «Հայհրուշակ» ԲԲԸ նախագահ:
1990-1995թթ.՝ ԳԽ պատգամավոր (թիվ 4 ընտրատարածք): «Հանրապետություն» պատգամավորական խմբի անդամ:
1995-1999թթ.՝ Ազգային ժողովի պատգամավոր (թիվ 4 ընտրատարածք): «Հանրապետություն» խմբակցության, ապա «Երկրապահ» պատգամավորական խմբի անդամ:
1999-2003թթ.` Ազգային ժողովի պատգամավոր (թիվ 23 ընտրատարածք): Ազգային ժողովի պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Միասնություն» խմբակցության անդամ:
2003-2007թթ.` Ազգային ժողովի պատգամավոր (թիվ 12 ընտրատարածք): Ազգային ժողովի պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: ՀՀԿ խմբակցության անդամ:

Родился 1 мая 1959г. в г. Ереванe.
В 1986г. окончил Ереванский институт народного хозяйства, в 2000г.– Ереванский государственный университет. Экономист. Юрист.
1985-1990гг. - экономист, директор базы в управлении «Армтрубопром».
19921993гг. - генеральный директор фирмы «Армметпром».
1993-1995гг. - директор Ереванской макаронно-кондитерской фабрики.
1995-1999гг. - председатель ОАО «Армкондитер».
1990-1995гг. - депутат НС (избирательный округ N 4). Член депутатской группы «Республика».
1995-1999гг. - депутат НС (избирательный округ N 4). Член фракции «Республика», затем член депутатской группы «Еркрапа».
1999-2003гг. - депутат НС (избирательный округ N 23). Член Постоянной комиссии по государственно-правовым вопросам НС. Член фракции «Единство».
2003-2007 гг. - депутат НС (избирательный округ N 12). Член Постоянной комиссии по государственно-правовым вопросам НС. Член фракции РПА. Член РПА.
12 мая 2007 года избран депутатом НС по пропорциональной избирательной системе от партии "Баргавач Айастан" ("Процветающая Армения").