Ծնվել է 1960թ. հուլիսի 28-ին Երեւանում:
1981-1989թթ.՝ Սպառողական կոոպերացիայի համամիութենական ԳՀԻ հայկական մասնաճյուղում աշխատել է կրտսեր գիտաշխատող, ավագ գիտաշխատող, ենթաբաժնի վարիչ, բաժնի վարիչ: 1989-1991թթ. եղել է Հայաստանի կոոպերատիվների միության գործադիր տնօրեն, 1991թ.` Հայաստանի ձեռնարկատերերի միության նախագահ:
1995-1999թթ.՝ Ազգային ժողովի պատգամավոր (թիվ 49 ընտրատարածք): Ազգային ժողովի ֆինանսավարկային, բյուջետային եւ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Հանրապետություն» խմբակցության, ապա «Երկրապահ» պատգամավորական խմբի անդամ:
1999-2003թթ.` Ազգային ժողովի պատգամավոր (համամասնական ընտրակարգ, «Միասնություն» դաշինք): Ազգային ժողովի ֆինանսավարկային, բյուջետային եւ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Միասնություն» խմբակցության անդամ:

Родилась 28 июля 1960г. в г. Ереване.
1981-1989гг. - младший научный сотрудник, старший научный сотрудник, заведующая сектором, заведующая отделом Армянского филиала Всесоюзного НИИ потребкооперации.
1989-1991гг. - исполнительный директор Союза коопе­ративов Армении, с 1991 года председатель Союза предпринимателей Армении.
1995-1999гг. - депутат НС (избирательный округ N 49). Член постоянной комиссии по финансово-кредитным, бюджетным и экономическим вопросам НС. Член фракции “Республика”, затем депутатской группы “Еркрапа”.
1999-2003гг. - депутат НС (пропорциональная избирательная система, блок “Единство”). Член Постоянной комиссии  по финансово-кредитным, бюджетным и экономическим вопросам НС. Член фракции “Единство”.
2003-2007гг. - депутат НС (пропорциональная избирательная система, РПА). Член Постоянной комиссии по финансово-кредитным, бюджетным и экономическим вопросам НС. Член фракции РПА. Член РПА.