Արմեն Պավլիկի Մարտիրոսյան
1994թ. ավարտել է Ֆիզիկական կուլտուրայի հայկական պետական ինստիտուտի մենամարտության ֆակուլտետը: Ձյուդոյի մարզիչ, ֆիզկուլտուրայի ուսուցիչ, մանկավարժական գիտությունների թեկնածու, ավագ դասախոս:
1994-1995թթ. ծառայել է ՀՀ զինված ուժերում:
1995-2001թթ.` աշխատել է Ֆիզիկական կուլտուրայի հայկական պետական ինստիտուտում` որպես դասախոս, 2001-2007թթ.` ասիստենտ (ավագ դասախոս), 2002-2004թթ.` Արտաքին կապերի բաժնի վարիչ: 2011թ.` դոցենտ
23 գիտական հոդվածների, թեզիսների եւ ուսումնական ձեռնարկի  հեղինակ է:
2007թ. մայիսի 12-ին Ազգային ժողովի պատգամավոր է ընտրվել  համամասնական ընտրակարգով «Ժառանգություն» կուսակցությունից: «Ժառանգություն» կուսակցության վարչության անդամ:

Родился 30 сентября 1973г. в г. Ереване.
В 1994г. окончил факультет единоборств Армянского государственного института физической культуры. Тренер дзюдо, преподаватель физкультуры, старший преподаватель. Кандидат педагогических наук.
1994-1995гг.- служба в Вооруженных Силах РА.
В 1995-2001гг. - преподаватель, в 2001-2007гг. – ассистент (старший преподаватель), 2002-2004гг. – заведующий отделом внешних связей, с 2011г. – доцент Армянского государственного института физической культуры..
Aвтор 23 научных статей, тезисов и учебных пособий.
12 мая 2007 года избран депутатом НС по пропорциональной избирательной системе от партии "Жарангутюн" ("Наследие") . Член Правления партии "Жарангутюн".