Արմեն Պավլիկի Մարտիրոսյան
1994թ. ավարտել է Ֆիզիկական կուլտուրայի հայկական պետական ինստիտուտի մենամարտության ֆակուլտետը: Ձյուդոյի մարզիչ, ֆիզկուլտուրայի ուսուցիչ, մանկավարժական գիտությունների թեկնածու, ավագ դասախոս:
1994-1995թթ. ծառայել է ՀՀ զինված ուժերում:
1995-2001թթ.` աշխատել է Ֆիզիկական կուլտուրայի հայկական պետական ինստիտուտում` որպես դասախոս, 2001-2007թթ.` ասիստենտ (ավագ դասախոս), 2002-2004թթ.` Արտաքին կապերի բաժնի վարիչ: 2011թ.` դոցենտ
23 գիտական հոդվածների, թեզիսների եւ ուսումնական ձեռնարկի  հեղինակ է:
2007թ. մայիսի 12-ին Ազգային ժողովի պատգամավոր է ընտրվել  համամասնական ընտրակարգով «Ժառանգություն» կուսակցությունից: «Ժառանգություն» կուսակցության վարչության անդամ:

08.09.2008 - 09.09.2009
1994 - graduated from the Combat Sports faculty of the Armenian State Institute of Physical Training. He is a judo coach, teacher of physical training, candidate of pedagogical sciences, senior professor.
1994-1995 - served in the Armed forces of the Republic of Armenia.
1995-2001  - worked in the Armenian State Institute of Physical Training as professor.  2001-2007  - worked as assistant (senior professor), 2002-2004 - worked as head of the division of Foreign Relations. 2011 - docent.
He is an author of 20 scientific articles, theses and a school textbook.
On May 12, 2007 he was elected as a Deputy of the National Assembly by proportional electoral system from the Heritage party. He is a member of the Heritage party board.