Մյասնիկ Ժորայի Մալխասյան
1980-1982թթ. ծառայել է խորհրդային բանակում: 1987թ. Թթուջյան գյուղում  աշխատել է ուսուցիչ, 1987-1995թթ.՝ Չքնաղ գյուղի դպրոցի տնօրեն: 1990-1995թթ.՝ Ապարանի շրջխորհրդի պատգամավոր:1997-1999թթ. եղել է ՀՀ պաշտպանության նախարարության զինծառայողների սոցիալական պաշտպանության վարչության պետ: ԵԿՄ  Արագածոտնի մարզխորհրդի նախագահ:
1995-1999թթ.՝ Ազգային ժողովի պատգամավոր (թիվ 98 ընտրատարածք): Ազգային ժողովի պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի անդամ, պաշտպանության ենթահանձնաժողովի նախագահ: «Հանրապետություն» խմբակցության, ապա «Երկրապահ» պատգամավորական խմբի անդամ:
1999-2003թթ.`  Ազգային ժողովի պատգամավոր (թիվ 28 ընտրատարածք): Ազգային ժողովի պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Միասնություն» խմբակցության անդամ, ապա «Հայաստան» պատգամավորական խմբի ղեկավար:

В 1980-1982 гг. - служба в Советской Армии.
1997-1999 гг. - начальник Управления социальной защиты военнослужащих Министерства обороны РА. Председатель арагацотнского областного Совета СДЕ.
1995-1999 гг. - депутат НС (избирательный округ N98). Член Постоянной комиссии по обороне, национальной безопасности и внутренним делам НС, председатель подкомиссии по обороне. Член фракции "Республика", затем депутатской группы "Еркрапа".
1999-2003 г.г. - депутат НС (избирательный округ N28). Член Постоянной комиссии НС по обороне, национальной безопасности и внутренним делам. Член фракции "Миаснутюн" ("Единство"), затем руководитель депутатской группы "Айастан".