Մյասնիկ Ժորայի Մալխասյան
1980-1982թթ. ծառայել է խորհրդային բանակում: 1987թ. Թթուջյան գյուղում  աշխատել է ուսուցիչ, 1987-1995թթ.՝ Չքնաղ գյուղի դպրոցի տնօրեն: 1990-1995թթ.՝ Ապարանի շրջխորհրդի պատգամավոր:1997-1999թթ. եղել է ՀՀ պաշտպանության նախարարության զինծառայողների սոցիալական պաշտպանության վարչության պետ: ԵԿՄ  Արագածոտնի մարզխորհրդի նախագահ:
1995-1999թթ.՝ Ազգային ժողովի պատգամավոր (թիվ 98 ընտրատարածք): Ազգային ժողովի պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի անդամ, պաշտպանության ենթահանձնաժողովի նախագահ: «Հանրապետություն» խմբակցության, ապա «Երկրապահ» պատգամավորական խմբի անդամ:
1999-2003թթ.`  Ազգային ժողովի պատգամավոր (թիվ 28 ընտրատարածք): Ազգային ժողովի պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Միասնություն» խմբակցության անդամ, ապա «Հայաստան» պատգամավորական խմբի ղեկավար:

07.06.2007 - 15.09.2009
1980-1982 he served in the Soviet Army. In 1987 he worked as a teacher in the village of Ttujur, 1987-1995 - director of the school of the village of Chknagh. 1990-1995 he was a deputy of Aparan Regional Council. 1997-1999 he was head of department of social protection of the military servicemen of RA Ministry of Defense, chairman of Aragatsotn Regional Council of Yerkrapah Volunteer Union.
1995-1999 – deputy in the NA (electoral district # 98). He was a member of the NA Standing Committee on Defense, National Security and Internal Affairs, chairman of the Defense Sub-Committee. He was a member of Republic Faction, later member of Yerkrapah Deputy Group.
1999-2003 - deputy to the NA (electoral district # 28). He was a member of the NA Standing Committee on Defense, National Security and Internal Affairs. He was a member of Unity Faction, later head of Armenia Deputy Group.
On May 12, 2007 he was elected a deputy of the National Assembly by the proportional system from the Republican Party of Armenia.