Ծնվել է 1974թ. նոյեմբերի 1-ին Սեւանում:
1993-1995թթ. աշխատել է Սեւանի պետական մատակարարման մանրածախ առեւտրի թիվ 11 ֆիրմայում առեւտրի գծով փոխտնօրեն, 1997-1998թթ.` ՀՀ կառավարության աշխատակազմի սննդի միավորման ընդունելությունների տան մենեջեր, արտադրության պետ: 1998-2003թթ. եղել է ՀՀ քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության «Հայկական ավիաուղիներ» ՊՓԲԸ ինքնաթիռների կենցաղային սարքավորումների սպասարկման ծառայության պետի տեղակալ, պետ, «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանի ավիացիոն անվտանգության հատուկ ծառայության պետ, «Հայկական ավիաուղիներ» ՊՓԲԸ առեւտրային ծառայության մենեջեր, ուղեւորների սպասարկման ծառայության տնօրեն:
2003-2007թթ.` Ազգային ժողովի պատգամավոր (թիվ 33 ընտրատարածք): Ազգային ժողովի պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: ՕԵ խմբակցության անդամ:

Родился 1 ноября 1974г. в г. Севане.
1993-1995гг. - заместитель директора по коммерции в государственной снабженческой мелкооптовой торговой фирме N11 (г. Севан).
1997-1998гг. - менеджер, заведующий производством Дома приемов пищевого объединения аппарата Правительства РА.
1998-2003гг. - заместитель начальника, начальник службы обслуживания бытовых приборов самолетов ГЗАО “Армянские авиалинии” Главного управления гражданской авиации РА, начальник спецслужбы авиационной безопасности международного аэропорта “Звартноц”, менеджер коммерческой службы ГЗАО “Армянские авиалинии”, директор службы обслуживания пассажиров.
2003-2007гг. - депутат НС (избирательный округ N 33). Член Постоянной комиссии по обороне, национальной безопасности и внутренним делам НС. Член фракции “Оринац Еркир”. Член партии “Оринац Еркир”.