Ծնվել է 1956թ. հունվարի 20-ին Վայոց Ձորի մարզի Մալիշկա գյուղում:
1977-1980թթ. աշխատել է Երեւանի «Էլեկտրոն» գործարանում` որպես ինժեներեւտեխնոլոգ, 1980-1981թթ.` նույն գործարանի Մալիշկայի արտադրությունում` որպես ինժեներեւտեխնոլոգ, 1981-1982թթ.` «Նեյրոն» ա/մ «Դվին» գործարանում` որպես արտադրության պետի տեղակալ, 1982-1984թթ.` նույն գործարանում արտադրության պետ, 1984-1993թթ.` «Դվինի» Մալիշկայի մասնաճյուղի տնօրեն, 1993-1998թթ.` Նոր Հաճնի «Շողակն»ՊՓԲԸ տնօրեն: 1998թ. հիմնադրել է «Դի Սի էյ» Հայաստանի ադամանդագործական ընկերություն» ՓԲԸ եւ մինչեւ 2007թ. հանդիսացել այդ ընկերության տնօրենների խորհրդի նախագահը: 2001-2007թթ. եղել է «Ջեյ Սի Էյ» Հայաստանի ոսկերչական ընկերություն» ՓԲԸ տնօրենների խորհրդի նախագահը:
1990-1995թթ. ընտրվել է ՀՀ Գերագույն խորհրդի պատգամավոր:
1995-1999թթ. ընտրվել է ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավոր: Ազգային ժողովի ֆինանսավարկային, բյուջետային եւ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Հանրապետություն» խմբակցության անդամ:
2002-2004թթ. նշանակվել է Կորեայի Հանրապետությունում ՀՀ պատվավոր հյուպատոս: 2006թ. Շվեյցարիայում ընտրվել է Հայ ոսկերիչների միջազգային ասոցիացիայի նախագահ:

Гагик Аршавирович Абраамян
1977-1978 гг. работал в качестве инженера-технолога на ереванском заводе "Электрон", в 1980-1981 гг. – инженера-технолога на производстве того же завода в селе Малишка, в 1981-1982 гг. – заместителя начальника производства п/о "Нейрон" завода "Двин", в 1982-1984 гг. - начальником производства того же завода, в 1984-1993 гг. – директором филиала завода "Двин" в селе Малишка, в 1992-1998гг. – директором ГЗАО "Шогакн" Нор Ачна. В 1998 г. основал ЗАО "Армянское общество по обработке алмазов "Ди Си Эй" и до 2007г. являлся председателем Совета директоров этого общества. В 2001-2007гг. являлся председателем Совета директоров ЗАО "Армянское ювелирное общество "Джей Си Эй".
1990-1995 гг. избран и являлся депутатом Верховного Совета РА.
1995-1999 гг. избирался депутатом Национального Собрания РА. Член Постоянной комиссии НС по финансовым, бюджетным и экономическим вопросам. Член фракции "Республика" .
2002-2004 гг. назначен Почетным консулом Республики Армения в Республике Корея. В 2006 г. в Швейцарии избран председателем Международной ассоциации армянских ювелиров.