Ծնվել է 1951թ. հունվարի 2-ին Վարդենիսի շրջանի Մեծ Մազրա գյուղում։
1973-1978թթ. աշխատել է Վարդենիսի ոռոգման եւ ջրարբիացման սիստեմների վարչությունում` որպես ջրօգտագործման բաժնի պետ, 1978-1979թթ.` «Հայպետկոմգյուղտեխնիկա» հանրապետական կոմիտեում՝ մատակարարման կազմակերպման վարչության ավագ ինժեներ, բաժնի վարիչ։ 1979-1980թթ. Վարդենիսի ժողովրդական վերահսկողության շրջանային կոմիտեում եղել է տեսուչ, պետի տեղակալ, 1980-1983թթ.` ՀԿԿ Վարդենիսի շրջկոմի կազմակերպական բաժնի հրահանգիչ, 1983-1984թթ.` Վարդենիսի երկաթբետոնյա կոնստրուկցիաների գործարանի տնօրեն, 1984-1994թթ.՝ Վարդենիսի ոռոգման եւ ջրարբիացման սիստեմների վարչության պետ, 1994-1996թթ.` Երեւանի «Հայջրշին» միավորման պետի տեղակալ, կոմերցիայի եւ տրանսպորտի վարչության պետ, 1996-1999թթ.՝ «Մ.Գ.Հաուզինգ» ՍՊԸ հիմնադիր։
1999-2003թթ.` Ազգային ժողովի պատգամավոր (թիվ 45 ընտրատարածք)։ Ազգային ժողովի ֆինանսավարկային, բյուջետային եւ տնտեսական հարցերի, ապա պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի անդամ։ «Կայունություն», 2001թ. հուլիսից՝ «Ագրարային-արդյունաբերական ժողովրդական միավորում» վերանվանված պատգամավորական խմբի անդամ։

Родился 2 января 1951 года в селе Мец Мазра Варденисского района.
1973-1978 гг. работал в Варденисском управлении систем орошения и мелиорации в качестве начальника отдела водопользования, в 1978-1979 гг. – в республиканском комитете "Армгоскомсельхозтехника" в качестве старшего инженера, начальника отдела управления материального снабжения.
1979-1980 гг. работал инспектором, заместителем начальника варденисского районного комитета народного контроля, в 1980-1983 г.г. – инструктором организационного отдела варденисского райкома КПА, в 1983-1984 г.г. – директором варденисского завода железобетонных конструкций, в 1984-1994 г.г. – начальником варденисского управления систем орошения и мелиорации, в 1994-1996 г.г. – заместителем начальника, начальником управления коммерции и транспорта ереванского объединения "Армводстрой", в 1996-1999 г.г. основал ООО "М.Г. Хаузинг".
1999-2003 гг. - депутат НС (избирательный округ N 45). Являлся членом Постоянной комиссии по финансово-кредитным, бюджетным и экономическим вопросам, затем членом Постоянной комиссии по обороне, национальной безопасности и внутренним делам НС. Член депутатской группы "Стабильность", переименованной в июле 2001 г. в "Аграрно-промышленное народное объединение".