Ծնվել է 1968թ.  օգոստոսի 8-ին  Կոտայքի մարզի Աղավնաձոր գյուղում:
1989-1991թթ. աշխատել է «Հրազդանմեքենա» գործարանում` որպես կարգավորող, 1991-1994թթ.` Հրազդանի ջերմատնային կոմբինատում` ավագ ինժեներ: 1994-1995թթ. ծառայել է ՀՀ ԱԱ ՀՄՍ հրամանատարական կազմում: 1995-1997թթ. զբաղվել է գործարարությամբ (արտերկրում): 1997-1998թթ. աշխատել է «Ծաղկաձոր» ԳՄՀ ՊՓԲԸ-ի կոմերցիոն գծով փոխտնօրեն, 1998-2009թթ.` «Ծաղկաձոր» ԳՄՀ ՊՓԲԸ-ի գործադիր տնօրեն:
1990թ. հիմնադրել է «Ալաշկերտ» կամավորական ջոկատը եւ մասնակցել Բերդի, Նոյեմբերյանի, Ճամբարակի, Գետաշենի, Շահումյանի, Մարտակերտի, Խոջալուի, Ֆիզուլու, Քարավաճառի ազատագրական մարտերին: 1991թ. «Օղակ» գործողություններից հետո նշանակվել է «Ալաշկերտ» ջոկատի շտաբի պետ:
Պարգեւատրվել է ՀՀ Նախագահի «Շնորհակալագիր» հատուկ պատվոգրով եւ «Արցախի մայրերի երախտագիտություն» շքանշանով:
2009թ. դեկտեմբերի 6-ին Ազգային ժողովի պատգամավոր է ընտրվել թիվ 25 ընտրատարածքից: 2006 թվականից «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության քաղխորհրդի անդամ է:

Born on August 8, 1968 in Aghavnadzor village of the Kotayk province.
1989 - 1991 - Worked in “HrazdanMekena” factory as a regulator. 1991-1994 Worked in the Greenhouse Conglomerate - senior engineer. 1994 - 1995 - Served in Commanders membership of Special Battle Division of National Security. 1995 - 1997 - Conducted business (abroad.)
1997 -1998 - Worked as commercial deputy Manager of "Tsakhkadzor" MSC (main sports complex) CJSC, 1998 - 2009 - Executive Manager of "Tsakhkadzor" MSC (main sports complex) CJSC.
1990 - Established the “Alashkert” voluntary detachment and participated in freedom battles of Berd, Noyemberyan,Tchambarak, Getashen, Shahumyan, Martakert, Khojalu, Phizulu, Karavatchari. 1991 - Appointed as head of the Headquarter of the “Alashkert” detachment.
Awarded the special diploma, the “Letter of Thanks” of the President of the Republic of Armenia and the Medal of “Thankfulness of the Mothers of Artsakh.”
On December 6, 2009 - was elected Member of Parliament from the #25 electoral district. Since 2006 a member of the city council of “Prosperous Armenia.”