Ծնվել է 1984թ. հունիսի 28-ին Երեւանում:
2005թ. ավարտել է Երեւանի պետական համալսարանի իրավագիտության ֆակուլտետը: Իրավաբան: 2009թ.՝ ԵՊՀ պատմության ֆակուլտետի մագիստրատուրան: Պատմաբան: 2015թ.՝ Եվրոպայի քոլեջը (Վարշավայի համալսարանական ավան): Եվրոպագիտության մագիստրոս: 2018թ.՝ Կենտրոնական եվրոպական համալսարանի (Բուդապեշտ) «Մշակութային ժառանգության ակադեմիական հետազոտություն, քաղաքականություն եւ մենեջմենթ» մագիստրոսական երկամյա ծրագիրը:
2010-2013թթ. աշխատել է ՀՀ մշակույթի նախարարության պատմության եւ մշակույթի հուշարձանների պահպանության գործակալությունում: 2013թ.՝ ՀՀ ԳԱԱ հնագիտության եւ ազգագրության ինստիտուտի կրտսեր գիտաշխատող, 2016թ.՝ «Ալիք մեդիա» հայ-վրացական լրատվական հարթակ (Թբիլիսի). նախագծի համակարգող: 01.06.2018- 14.01.2019թթ.՝ ՀՀ վարչապետի մամուլի քարտուղար:
2008թ.՝ «Հիմա» երիտասարդական նախաձեռնության հիմնադիր անդամ, 2011թ.՝ «Հիմա» հկ խորհրդի անդամ:
2013 թվականից՝ «Քաղաքացիական պայմանագիր» հանրային քաղաքական միավորման, 2015 թվականից «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության անդամ է:

Арман Ашотович Егоян
В 2005г. окончил факультет правоведения Ереванского государственного университета. Юрист. В 2009г. окончил магистратуру исторического факультета ЕГУ. Историк. В 2016 году – Колледж Европы (университетский городок Варшавы). Магистр Европоведения. В 2018г. – двухмесячную магистерскую программу “Академическое исследование культурного наследия, политика и менеджмент” Центрального европейского университета (Будапешт).
2010-2013гг. – работа в Агентстве по охране памятников истории и культуры Министерства культуры РА. 2013г. – младший научный сотрудник Института археологии и этнографии НАН РА, в 2016г. – координатор проекта армяно-грузинской информационной площадки “Aliq-медиа” (Тбилиси). 01.06.2018-14.01.2019гг. – пресс-секретарь Премьер-министра РА.
С 2008г. – учредитель-член молодежной инициативы "Hima" (“Сейчас”), 2011г. – член Cовета общественной организции "Hima".
С 2013 года – член политического объединения “Гражданский договор”, с 2015 года – партии “Гражданский договор”.