Հրանտ Գնունու Այվազյան
1992թ. ավարտել է  Երեւանի պոլիտեխնիկական ինստիտուտի Կիրովականի մասնաճյուղը: Ճարտարագետ: Ճարտարագետ-մեխանիկ:
1997-2001թթ. դասավանդել է Վանաձորի թիվ 13 դպրոցում: 2003թ.` «ՀԿ սեկտորի կարողությունների գնահատում» ծրագրի փորձագետ- գնահատող, 2006թ.`  «Թափոնների համապարփակ կառավարման համակարգի ամրապնդումը ՀՀ-ում» ծրագրի փորձագետ: 2008-2019թթ. եղել է Լոռու մարզի «Արմոբիլ» ՓԲԸ անվտանգության ծառայության ղեկավար: 2011 թվականից  Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարանի Վանաձորի մասնաճյուղի դասախոս է: 2016-2019թթ.` Վանաձորի ավագանու անդամ:
2003-2019թթ.` «Լոռու զարգացման կենտրոն» հկ նախագահ: 2008-2014թթ. Վանաձորի սոցիալական աջակցության տարածքային բաժնին կից սոցիալական աջակցության խորհրդի անդամ է, 2016-2018թթ.` Լոռու մարզի զբաղվածության աջակցության մարզային հանձնաժողովի, 2018թ.` ՀՀ տարածքային կառավարման եւ զարգացման նախարարին կից հասարակական խորհրդի անդամ:
2018թ. դեկտեմբերի 9-ին ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել է  «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության թիվ 9 ընտրատարածքի տարածքային ընտրական ցուցակով:

Грант Гнунович Айвазян
В 1992г. окончил Кироваканский филиал Ереванского политехнического института. Инженер. Инженер-механик.
1997-2001гг. – преподаватель Ванадзорской школы 13.
2003г. – эксперт-оценщик программы “Оценка возможностей сектора ОО”.
2006г. – эксперт программы “Усиление комплексной системы управления отходами в РА”.
2008-2019гг. – руководитель службы безопасности ЗАО “Армобил” в Лорийской области.
С 2011 года – преподаватель Ванадзорского филиала Национального политехнического университета Армении.
2016-2019гг. – член муниципального совета Ванадзора.
2003-2019гг. – председатель ОО “Центр развития Лори”. 2008-2014гг. – член Совета социального содействия при Ванадзорском региональном отделе социального содействия, 2016-2018гг. – член областной комиссии по содействию занятости Лорийской области, 2018г. – член Общественного совета при министре территориального управления и развития РА.
9 декабря 2018г. избран депутатом НС по избирательному округу N 9 территориального избирательного списка партии “Просвещенная Армения”.