Հրանտ Գնունու Այվազյան
1992թ. ավարտել է  Երեւանի պոլիտեխնիկական ինստիտուտի Կիրովականի մասնաճյուղը: Ճարտարագետ: Ճարտարագետ-մեխանիկ:
1997-2001թթ. դասավանդել է Վանաձորի թիվ 13 դպրոցում: 2003թ.` «ՀԿ սեկտորի կարողությունների գնահատում» ծրագրի փորձագետ- գնահատող, 2006թ.`  «Թափոնների համապարփակ կառավարման համակարգի ամրապնդումը ՀՀ-ում» ծրագրի փորձագետ: 2008-2019թթ. եղել է Լոռու մարզի «Արմոբիլ» ՓԲԸ անվտանգության ծառայության ղեկավար: 2011 թվականից  Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարանի Վանաձորի մասնաճյուղի դասախոս է: 2016-2019թթ.` Վանաձորի ավագանու անդամ:
2003-2019թթ.` «Լոռու զարգացման կենտրոն» հկ նախագահ: 2008-2014թթ. Վանաձորի սոցիալական աջակցության տարածքային բաժնին կից սոցիալական աջակցության խորհրդի անդամ է, 2016-2018թթ.` Լոռու մարզի զբաղվածության աջակցության մարզային հանձնաժողովի, 2018թ.` ՀՀ տարածքային կառավարման եւ զարգացման նախարարին կից հասարակական խորհրդի անդամ:
2018թ. դեկտեմբերի 9-ին ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել է  «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության թիվ 9 ընտրատարածքի տարածքային ընտրական ցուցակով:

Born September 14, 1969 in Kirovakan (now Vanadzor).
1992 - Graduated from the Kirovakan branch of the Yerevan Polytechnic Institute. Engineer. Mechanical Engineer.
1997- 2001 - Teacher of the Vanadzor school #13.
2003 - Expert - Evaluator of the program “Assessment of the NGO Sector.”
2006 - Expert of the program “Strengthening the Complex Waste Management System in the Republic of Armenia.”
2008 - 2019 - Head of Security Service of the CJSC “Armobil” in Lori province.
Since 2011 - Lecturer at the Vanadzor branch of the National Polytechnic University of Armenia.
2016 - 2019 - Member of the Municipal Council of Vanadzor.
2003 - 2019 - Chairman of the NGO “Development Center of Lori.”
2008 - 2014 - Member of the Board of Social Assistance, adjunct to the Vanadzor Regional Department of Social Assistance.
2016 - 2018 - Member of the Regional Committee for the Promotion of Employment of the Lori Province.
2018 - Member of the Public Board, adjunct to the Minister of the Territorial Administration and Development of the Republic of Armenia.
December 9, 2018 - Elected Member of the National Assembly from the territorial electoral list of the electoral district #9 of the “Bright Armenia” party.