Արթուր Ռազմիկի Դավթյան
1997թ. ավարտել է Երեւանի «Վարդանանց» համալսարանի իրավաբանական ֆակուլտետը: 1998թ.՝ Հայկական գյուղատնտեսական ակադեմիայի անասնաբուժական ֆակուլտետը: Անասնաբույժ: 2005թ. Երեւանի «Գլաձոր» համալսարանի իրավաբանական ֆակուլտետը: Իրավաբան: 2017 թ.՝ Երեւանի «Գալիք» համալսարանի տնտեսագիտական ֆակուլտետը: Տնտեսագետ-կառավարիչ: Շախմատի սպորտի վարպետի թեկնածու է:
1998 թվականից ՀՀ փաստաբանների միության անդամ է, 2005 թվականից՝ ՀՀ փաստաբանների պալատի անդամ փաստաբան, ՀՀ փաստաբանների պալատի խորհրդի անդամ: 2016-2018թթ.՝ ՀՀ փաստաբանների պալատի նախագահի տեղակալ:
2003-2004թթ. եղել է «Իրավունքի պաշտպան միավորում» հկ ծրագրի ղեկավար: 2004-2012թթ.՝ «Իրավունքի պաշտպան» ՍՊԸ փաստաբան: 2005-2018թթ.՝ «Իրավունքի պաշտպան միավորում» հկ եւ դրան առընթեր առեւտրային արբիտրաժի նախագահ: 2005-2006թթ.՝ Երեւանի պետական մանկավարժական համալսարանի դասախոս: 2012-2018թթ.՝ «Դավթյան» եւ գործընկերներ փաստաբանական գրասենյակ ՍՊԸ տնօրեն-փաստաբան: 2018թ. սեպտեմբեր-2019թ. հունվար՝ Երեւանի ավագանու անդամ («Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինք): 2019թ. հունվարից դասավանդում է ՀՀ փաստաբանական դպրոցում:

Артур Размикович Давтян
В 1997г. окончил юридический факультет Ереванского университета “Вардананц”. В 1998г. – ветеринарный факультет Армянской сельскохозяйственной академии. Ветеринар.
В 2005г. – юридический факультет Ереванского университета “Гладзор”. Юрист. В 2017г. экономический факультет Ереванского университета “Галик”. Экономист-менеджер. Кандидат в мастера спорта по шахматам.
С 1998 года – член Союза адвокатов РА, с 2005 года – адвокат-член Палаты адвокатов РА, член Совета Палаты адвокатов РА. 2016-2018гг. – заместитель председателя Палаты адвокатов РА.
2003-2004гг. – руководитель программы общественной организации “Объединение защитник права”.
2004-2012гг. – адвокат ООО “Защитник права”. 2005-2018гг. – председатель общественной организации “Объединение защитник права” и действующего при ней коммерческого арбитража. 2005-2006гг. – преподаватель Ереванского государственного педагогического университета. 2012-2018гг. – директор-адвокат ООО Адвокатская контора “Давтян” и партнеры. Сентябрь 2018г. – январь 2019г. – член Ереванского муниципального совета (блок партий “Мой шаг”). С января 2019 года – преподаватель в Школе адвокатуры РА.