Արմեն Էդմոնդի Խաչատրյան
2000-2004թթ. եղել է ՀՀ Սյունիքի մարզային ներքին գործերի վարչության (ՄՆԳՎ) Կապանի ՆԳ բաժնի պարեկային բաժանմունքի ճանապարհապարեկային ծառայության ավագ տեսուչ, 2004-2005թթ.՝ տեսուչ։ 2005-2008թթ.՝ ՀՀ ոստիկանության Սյունիքի մարզային վարչության Գորիսի բաժնի հետաքննության գծով տեսուչ։ 14.02.2008-17.10.2008թթ.՝ ՀՀ ոստիկանության ճանապարհային ոստիկանության հետաքննության բաժնի տեսուչ: 2008-2011թթ.՝ ՀՀ ոստիկանության ճանապարհային ոստիկանության ՃՊԾ տեսուչ։
2011-2013թթ.՝ ՀՀ ոստիկանության ճանապարհային ոստիկանության պլանավորման, հաշվառման եւ վերլուծության բաժնի պետի տեղակալ: 2013-2018թթ.՝ ՀՀ ոստիկանության ճանապարհային ոստիկանության պլանավորման, հաշվառման եւ վերլուծության բաժնի պետ, ՀՀ ոստիկանության ճանապարհային ոստիկանության պետի տեղակալ։
2018թ. դեկտեմբերի 9-ին ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել «Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինքի թիվ 12 ընտրատարածքի տարածքային ընտրական ցուցակով:

Армен Эдмондович Хачатрян
2000-2004гг. - старший инспектор, 2004-2005гг. – инспектор дорожно-постовой службы постового отделения Капанского отдела ВД Сюникского областного управления внутренних дел (ОУВД) РА. 2005-2008гг. – дознаватель Горисского отдела дознания Сюникского областного управления Полиции РА. 14.02.2008-17.10.2008гг. – дознаватель отдела дознания Дорожной полиции Полиции РА. 2008-2011гг. инспектор ДПС Дорожной полиции Полиции РА.
2011-2013гг. – заместитель начальника отдела планирования, учета и анализа Дорожной полиции Полиции РА. 2013-2018гг. - начальник отдела планирования, учета и анализа Дорожной полиции Полиции РА, заместитель начальника Дорожной полиции Полиции РА.
9 декабря 2018 года избран депутатом НС по избирательному округу N 12 территориального избирательного списка блока партий “Мой шаг”.