Ծնվել է 1973թ. դեկտեմբերի 4-ին Գորիսում:
2000թ. ավարտել է ՀՀ ներքին գործերի նախարարության բարձրագույն դպրոցի իրավագիտության ֆակուլտետը: Իրավաբան, իրավագետ: Ոստիկանության գնդապետ:
2000 - 2005թթ. եղել է ՀՀ Սյունիքի մարզային ներքին գործերի վարչության (ՄՆԳՎ) Կապանի ՆԳ բաժնի պարեկային բաժանմունքի ճանապարհապարեկային ծառայության ավագ տեսուչ: 2005-2008թթ.՝ ՀՀ ոստիկանության Սյունիքի մարզային վարչության Գորիսի բաժնի հետաքննության գծով տեսուչ: 14.02.2008-17.10.2008թթ.՝ ՀՀ ոստիկանության ճանապարհային ոստիկանության հետաքննության բաժնի տեսուչ: 2008-2011թթ.՝ ՀՀ ոստիկանության ճանապարհային ոստիկանության ՃՊԾ տեսուչ:
2011-2013թթ.՝ ՀՀ ոստիկանության ճանապարհային ոստիկանության պլանավորման, հաշվառման եւ վերլուծության բաժնի պետի տեղակալ: 2013-2018թթ.՝ ՀՀ ոստիկանության ճանապարհային ոստիկանության պլանավորման, հաշվառման եւ վերլուծության բաժնի պետ, ՀՀ ոստիկանության ճանապարհային ոստիկանության պետի տեղակալ:
2018 թվականից «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության անդամ է:
2019-2021թթ.՝ ԱԺ պատգամավոր («Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինք, թիվ 12 ընտրատարածքի տարածքային ընտրական ցուցակ): ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ:
Պարգեւատրվել է «Ոստիկանությունում երկարամյա ծառայության համար» 3-րդ աստիճանի (2005թ.), 2-րդ աստիճանի (2010թ.) եւ 1-ին աստիճանի (2015թ.), «Օրենքի պատվար» (2016թ.), «Ոստիկանության 100-ամյակ» հոբելյանական (2018թ.), «Իրավակարգի ամրապնդման համար» (2018թ.) ՀՀ ոստիկանության մեդալներով, «Ոստիկանությունում գերազանց ծառայության համար» (2010թ.) ՀՀ ոստիկանության կրծքանշանով, «Հասարակական կարգի գերազանց պահպանման համար» մեդալով (2017թ., ՀՀ նախագահ):

Born December 4, 1973 in Goris.
2000 - Graduated from the Higher School of Ministry of Internal Affairs of the Republic of Armenia. Jurisprudence Specialist.
2000 - 2004 - Senior Inspector of the road sentry service of the Kapan IA (Internal Affairs) division of the Department of  Internal Affairs of the Syunik Regional Department of the Republic of Armenia.
2004 - 2005 - Inspector of the road sentry service of the Kapan IA (Internal Affairs) division of the Department of  Internal Affairs of the Syunik Regional Department of the Republic of Armenia.
2005 - 2008 - Inspector of the Goris Investigation Division of the Syunik Regional Police Department of the Republic of Armenia.
February 14, 2008 - October 17, 2008 - Inspector of the traffic police division of the Police of the Republic of Armenia.
2008 - 2011 - Inspector of the traffic police of the Police of the Republic of Armenia.
2011 - 2013 - Deputy Head of the Planning, Accounting and Analysis Department of the Traffic Police of the Police of the Republic of Armenia.
2013 - 2018 - Head of the Planning, Accounting and Analysis Department of the Traffic Police of the Police of the Republic of Armenia, Deputy Head of the Traffic Police of the Police of the Republic of Armenia.
2019 - 2021- Member of the National Assembly (territorial electoral list of the electoral district #12 of the “My Step” alliance of parties). Member of the Standing Committee on Defense and Security of the National Assembly. Member of the “My Step” faction.