1980-1981թթ. Ազիզբեկովի թիվ 17 շարժական մեքենայացված տրեստում աշխատել է բետոնագործ։ 1986-1987թթ. եղել է Վայքի շինարարական իրերի կոմբինատի հանքի պետ։ 1987թ.՝ «Սապֆիր» արտադրական միավորման ավագ տնտեսագետ։ 1988-1993թթ.՝ Երեւանի կերամիկական կոմբինատի արտադրամասի պետ, 1993-1994թթ.՝ «Հայշինտեխկենտրոն» տրեստի տնօրեն: 1996-1999թթ.՝ Էրեբունի համայնքի ավագանու անդամ: 1998-2008թթ.՝ «Վայք» հյուրանոց ԲԲԸ խորհրդի նախագահ, 2002-2004թթ.՝ «Քիմռեակտիվ» ԲԲԸ կառավարիչ, 2006 թվականից՝ «Կիրառական տնտեսագիտության ազգային կենտրոն» ՀԿ խորհրդի նախագահ։ 2010-2012թթ. եղել է Վայոց ձորի մարզպետ։ 1996 թվականից դասավանդում է Երեւանի տնտեսաիրավագիտական համալսարանում։ 2017 թվականից դասավանդում է ՀՀ ԳԱԱ Գիտական եւ կրթական միջազգային կենտրոնում:
2019-2021թթ.՝ ԱԺ պատգամավոր («Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցություն, համապետական ընտրական ցուցակ): 06.02.2019-11.02.2019թթ.՝ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ, 11.02.2019-08.08.2020թթ.՝ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ, 08.08.2020-25.08.2020թթ.՝ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ, 07.09.2020-02.08.2021թթ.՝ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: 14.01.2019-23.07.2020թթ.՝ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության անդամ, 23.07.2020-02.08.2021թթ.՝ խմբակցություններում ընդգրկված չի եղել:

В 1996г. окончил Ереванский экономико-юридический университет (ЕЭЮУ). Юрист.
1998-2008гг. – председатель совета ОАО «Гостиница “Вайк”», 2002-2004гг. – управляющий ОАО “Химреактив”,с 2006г. – председатель совета ОО “Национальный центр прикладной экономики”. 2010-2012гг. – губернатор области Вайоц дзор. С 1996 года преподаватель Ереванского экономико-юридического университета РА. С 2017 года преподаетв Международном научно-образовательном центре НАН РА.
2019-2021гг. – депутат НС (общегосударственный избирательный список партии “Процветающая Армения”). 06.02.2019-11.02.2019гг. - член Постоянной комиссии НС по вопросам территориального управления, местного самоуправления, сельского хозяйства и охраны природы, 11.02.2019-08.08.2020гг. – заместитель председателя Постоянной комиссии НС по вопросам территориального управления, местного самоуправления, сельского хозяйства и охраны природы, 08.08.2020-25.08.2020гг. - член Постоянной комиссии НС по вопросам территориального управления, местного самоуправления, сельского хозяйства и охраны природы, 07.09.2020-02.08.2021гг. – член Постоянной комиссии по финансово-кредитным и бюджетным вопросам. 14.01.2019-23.07.2020гг. -член фракции “Процветающая Армения”, 23.07.2020-02.08.2021гг. во фракциях не состоял.