«Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում փետրվարի 27-ին ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Ռուզաննա Մուրադյանը հանդիպել է Երեւանի թիվ 134 հիմնական դպրոցի տնօրենի, ուսուցիչների եւ աշակերտների հետ:
Ողջունելով հյուրերին Ազգային ժողովում` Ռուզաննա Մուրադյանը ներկայացրել է խորհրդարանի կառուցվածքը, ծանոթացրել օրենսդրական գործունեությանը, օրինագծերի քննարկման ընթացակարգին:
Խոսելով ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովում քննարկվող օրենքների նախագծերի մասին` նա ընդգծել է, որ միջազգայնորեն մրցունակ բարձրագույն կրթական համակարգի ստեղծումը Հայաստանի որդեգրած ռազմավարական առաջնահերթ ուղղություններից է:
Աշակերտներն իրենց հետաքրքրող հարցերն են ուղղել Ռուզաննա Մուրադյանին, որոնք մասնավորապես վերաբերել են հիմնական եւ ավագ դպրոցներում ուսուցմանն առնչվող մի շարք փոփոխությունների:
Ռուզաննա Մուրադյանն անդրադարձել է Բոլոնյան գործընթացի շրջանակում իրականացվող օրենսդրական բարեփոխումներին, կրթական համակարգի արդյունավետ կառավարմանը, բարձրագույն կրթական ծրագրերի իրականացմանը, միջազգային կրթական տարածքին ինտեգրմանը, աշխատաշուկային համապատասխանության  ապահովմանը:

On February 27, within the framework of the Open Doors programme the RA NA deputy Ruzanna Muradyan met with the director, teachers and pupils of Yerevan School N 134 Basic School.
Welcoming the guests in the National Assembly, Ruzanna Muradyan presented the structure of the parliament, familiarized them the legislative activities and the debate procedure of the bills.
Talking about the draft laws being debated in the RA NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport, he has underlined that the creation of the internationally competitive higher educational system is one of the strategic prior directions adopted by Armenia.
The pupils addressed questions concerning them to Ruzanna Muradyan which particularly related to a number of amendments to the education in the basic and senior schools.
Ruzanna Muradyan touched the legislative reforms being made within the framework of Bologna process, the effective education system management, the integration of the international educational territory and the provision of correspondence to the labour market.