Մարտի 17-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը մասնակցել է ՀՀ ԱԺ առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ կազմակերպված աշխատանքային քննարկմանը: Հրավիրվել էին «Առողջապահության կազմակերպիչների միավորում» հասարակական կազմակերպության նախագահության անդամները:
Քննարկվել են դեղերի դեղատոմսով բաց թողնմանը, ծխախոտի վնասակար ազդեցության ու դրա դեմ պայքարի ձեւերին, էլեկտրոնային առողջապահությանը վերաբերող, ինչպես նաեւ առողջապահական համակարգում առկա մի շարք այլ խնդիրներ:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել պարբերաբար կազմակերպել նման ձեւաչափով հանդիպումներ` քննարկելու համակարգում ծառացած խնդիրները, շրջանառության մեջ դրված օրենքների նախագծերին վերաբերող խնդրահարույց դրույթները` ի նպաստ ՀՀ առողջապահության քաղաքականության զարգացման:

Рабочее обсуждение в Постоянной комиссия НС по здравоохранению и социальным вопросам
17 марта Председатель НС А.Баблоян принял участие в инициированном Постоянной комиссией НС по здравоохранению и социальным вопросам рабочем обсуждении. Приглашены были члены президиума общественной организации “Ассоциация организаторов здравоохранения”.
Обсуждены вопросы отпуска лекарств из аптек по рецептам, пагубного влияния табакокурения и форм борьбы с ним, электронного здравоохранения и другие насущные проблемы системы.
Достигнута договоренность о периодической организации встреч в подобном формате   для обсуждения назревших в системе проблем, спорных положений введенных в обращение проектов законов – в интересах развития здравоохранительной политики РА.