«Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում մարտի 21-ին ՀՀ Ազգային ժողով են այցելել «Օհանյան» կրթահամալիրի աշակերտները եւ ուսուցիչները: Հյուրերը շրջել են խորհրդարանում, հետեւել ԱԺ հերթական նիստի աշխատանքին:
Կրթահամալիրի սաների հետ «Բաց դասն» անցկացրել է ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Կարինե Աճեմյանը, ում առաջարկով էլ դասն ընթացել է հարց ու պատասխանի ձեւաչափով:
Աշակերտները հետաքրքրվել են Ղարաբաղյան հիմնախնդրի կարգավորման գործընթացով, Հայաստանի արտաքին քաղաքականության առաջնահերթություններով, մեր երկրում իրականացված սահմանադրական փոփոխություններով, խորհրդարանական կառավարման առավելություններով:
Կարինե Աճեմյանն աշակերտների խնդրանքով խոսել է նաեւ կրթական համակարգի խնդիրների մասին:
Հանդիպման ավարտին պատգամավորը կոչ է արել աշակերտներին լինել պահանջատեր եւ լավ սովորել, քանի որ երկրի զարգացման շարժիչ ուժը երիտասարդությունն է:
«Բաց դասի» ընթացքում հյուրերին ողջունել են նաեւ ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Սամվել Ֆարմանյանը եւ Նիկոլ Փաշինյանը:

21 марта в рамках программы “Открытые двери” НС посетили учащиеся и учителя образовательного комплекса “Оганян”. Гости ознакомились со зданием парламента, проследили за очередным заседанием НС.
Открытый урок с питомцами образовательного комплекса в формате вопросов-ответов провела депутат НС К.Аджемян.
Учащиеся интересовались процессом урегулирования НК-проблемы, внешнеполитическими приоритетами Армении, проведенными в РА конституционными изменениями, преимуществами парламентского правления.
К.Аджемян по просьбе учащихся обратилась также к проблемам системы образования.
В завершение встречи депутат призвала учащихся быть амбициозными, хорошо учиться, так как движущей силой страны является молодежь.