Լատվիայի խորհրդարանի նախագահը Հայաստանում
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի հրավերով մարտի 7-9-ը պաշտոնական այցով Հայաստանում կլինի Լատվիայի Հանրապետության խորհրդարանի` Սաեյմայի նախագահ Ինգրիդա Ուդրեի գլխավորած պատվիրակությունը:
Մարտի 7-ին պատվիրակությանը խորհրդարանում կընդունեն ՀՀ Աժ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը, ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ,  Եվրոպական կառույցներին ինտեգրման հարցերի ժամանակավոր հանձնաժողովի նախագահ Տիգրան Թորոսյանը, Հայաստան-Լատվիա պատգամավորական բարեկամության խմբի անդամները:
Տիկին Ուդրեի պաշտոնական այցի շրջանակներում նախատեսված են հանդիպումներ ՀՀ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի, վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանի, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ ամենայն հայոց կաթողիկոսի հետ:
Լատվիայի Հանրապետության խորհրդարանի նախագահ Ինգրիդա Ուդրեի գլխավորած պատվիրակության անդամները Ծիծեռնակաբերդի  հուշահամալիրում պսակ կդնեն մեծ եղեռնի զոհերի հիշատակին:

Председатель парламента Латвии в Армении
7-9 марта по приглашению Председателя НС РА Артура Багдасаряна с официальным визитом в Армении будет находиться делегация парламента Латвийской Республики во главе с Председателем Саейма Латвии Ингридой Удре.
7 марта делегация в парламенте будет принята Председателем НС РА Артуром Багдасаряном, Заместителем Председателя НС РА, председателем Временной комиссии НС по интеграции в европейскиое структуры Тиграном Торосяном, члены депутатской группы дружбы Армения-Латвия.
В рамках официального визита г-жи Удре в Армению намечены встречи с Президентом РА Робертом Кочаряном, Премьер-министром РА Андраником Маргаряном, Католикосом Всех Армян Гарегином Вторым.
Члены делегации, возглавляемой Председателем парламента Латвийской Республики Ингридой Удре возложат венки к Мемориалу памяти жертв Геноцида армян в Цицеранкаберде.