ՀՀ ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում ապրիլի 12-ին խորհրդարան էին այցելել Երեւանի Գլոբալ Բրիջ կրթահամալիրի աշակերտներն ու ուսուցիչները:
Հյուրերը շրջել են խորհրդարանի շենքում, հետեւել ԱԺ հերթական նիստի աշխատանքին: «Բաց դասն» այս անգամ անցկացվել է ՀՀ ԱԺ նիստերի դահլիճում. այն վարել է ԱԺ պատգամավոր Ռուզաննա Մուրադյանը:
Ողջունելով հյուրերին՝ Ռուզաննա Մուրադյանը ներկայացրել է խորհրդարանի կառուցվածքը, անդրադարձել նրա գործունեությանը, օրենսդրական նախաձեռնությունների քննարկման ընթացակարգերին, Ազգային ժողովում ներկայացված քաղաքական ուժերի, մշտական հանձնաժողովների գործառույթներին:
Պատգամավորն անդրադարձել է սահմանադրական բարեփոխումներից հետո Հայաստանում իրականացվող քայլերին ու օրենսդրության ներդաշնակեցման աշխատանքներին:
Ռուզաննա Մուրադյանը պատասխանել է աշակերտներին հետաքրքրող հարցերին, որոնք վերաբերել են կրթության ոլորտի խնդիրներին, աշխատաշուկայում պահանջված մասնագիտություն ընտրելուն եւ երկրի սոցիալ-տնտեսական իրավիճակին:

12 апреля в рамках программы “Открытые двери”   парламент посетили   учащиеся и учителя ереванского образовательного комплекса “Глобал Бридж”.
Гости ознакомились со зданием парламента, следили за работой очередного заседания НС. Открытый урок, проведенный депутатом НС Р.Мурадян, прошел в зале заседаний НС.
Приветствуя гостей, депутат представила структуру и деятельность парламента, процедуры обсуждения законодательного органа, политические силы НС, функции постоянных комиссий.
Р.Мурадян обратилась к постконституционным реформам в Армении и работе по гармонизации законодательства.
Депутат НС ответила на интересующие учащихся вопросы, которые касались проблем образовательной системы, выбора востребованной на рынке труда профессии и социально-экономического положения страны.