ՀՀ ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում ապրիլի 12-ին խորհրդարան էին այցելել Երեւանի Գլոբալ Բրիջ կրթահամալիրի աշակերտներն ու ուսուցիչները:
Հյուրերը շրջել են խորհրդարանի շենքում, հետեւել ԱԺ հերթական նիստի աշխատանքին: «Բաց դասն» այս անգամ անցկացվել է ՀՀ ԱԺ նիստերի դահլիճում. այն վարել է ԱԺ պատգամավոր Ռուզաննա Մուրադյանը:
Ողջունելով հյուրերին՝ Ռուզաննա Մուրադյանը ներկայացրել է խորհրդարանի կառուցվածքը, անդրադարձել նրա գործունեությանը, օրենսդրական նախաձեռնությունների քննարկման ընթացակարգերին, Ազգային ժողովում ներկայացված քաղաքական ուժերի, մշտական հանձնաժողովների գործառույթներին:
Պատգամավորն անդրադարձել է սահմանադրական բարեփոխումներից հետո Հայաստանում իրականացվող քայլերին ու օրենսդրության ներդաշնակեցման աշխատանքներին:
Ռուզաննա Մուրադյանը պատասխանել է աշակերտներին հետաքրքրող հարցերին, որոնք վերաբերել են կրթության ոլորտի խնդիրներին, աշխատաշուկայում պահանջված մասնագիտություն ընտրելուն եւ երկրի սոցիալ-տնտեսական իրավիճակին:

On April 12, within the framework of the RA NA Open Doors programme the pupils and teachers of Yerevan Global Bridge Educational Complex visited the parliament.
The guests took a tour in the parliament building, observed the work of the NA regular sitting. This time the Open Lesson was held in the RA NA Session Hall: the NA deputy Ruzanna Muradyan conducted it.
Welcoming the guests, Ruzanna Muradyan presented the structure of the parliament, touched upon its activities, the debate procedures of the legislative initiatives, the functions of the political forces represented in the National Assembly and the Standing Committees.
The MP talked about the steps being taken in Armenia after the constitutional reforms and the works of legislation harmonisation.
Ruzanna Muradyan answered the pupils ' questions, which related to the problems of the educational sphere, choosing demanded profession in the labour market and the social-economic situation of the country.