Սիրիայի դեսպանը խորհրդարանում
Մարտի 4-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանն ընդունեց Հայաստանում Սիրիայի գործերի ժամանակավոր հավատարմատար, դեսպան Ղասսան Ռասլանին` դեսպանական առաքելության ավարտի կապակցությամբ:
Դեսպանը շնորհակալություն հայտնեց Աժ նախագահին` իր առաքելության ընթացքում ցուցաբերած աջակցության համար` նշելով, որ սիրիա-հայկական հարաբերություններում նկատելի առաջընթաց է գրանցվել, ստորագրվել են միջպետական համաձայնագրեր, որոշարկվել ենհամագործակցության ոլորտները:
Աժ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը հաջողություններ մաղթելով դեսպանին` վստահություն հայտնեց, որ հաջորդ դեսպանի գործունեությունը եւս կարդյունավորվի փոխհարաբերությունների զարգացմամբ` ընդգրկելով համագործակցության նորանոր ոլորտներ: Փոխադարձաբար կարեւորվեց Սիրիայում հայ համայնքի առկայությունը, եւ Սիրիայի իշխանությունների բարյացկամ վերաբերմունքը հայ համայնքի նկատմամբ, որի ներկայացուցիչները օրինապահ քաղաքացիներ են եւ մասնակցում են պետության զարգացմանը` բոլոր ոլորտներում:

Посол Сирии в парламенте
4 марта Председатель НС РА Артур Багдасарян принял Временного Поверенного в делах Сирии в Армении. Посла Гассана Раслана в связи с завершением его дипломатической миссии.
Посол выразил благодарность Преседателю НС за оказанное в ходе его мисии содействие, отметив, что есть ощутимый прогресс в сирийско-армянских отношениях, были подписаны межгосударственные соглашения, определены сферы сотрудничества.
Председатель НС Артур Багдасарян, пожелав удачи Послу, выразил уверенность, что деятельность следующего Посла также будет отмечена развитием взаимоотношений, включая новые сферы сотрудничества. Обе стороны подчеркнули важность наличия армянской общины в Сирии и доброжелательное отношение сирийских властей к армянской общине, представители которой - это законопослушные граждане, участвующие в развитии государства во всех сферах.