ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Արփինե Հովհաննիսյանն ընդունել է Հայաստանում Ղազախստանի դեսպանին
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Արփինե Հովհաննիսյանն ապրիլի 20-ին ընդունել է Հայաստանում Ղազախստանի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Թիմուր Ուրազաեւին:
Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են երկու երկրների միջեւ հարաբերությունների զարգացմանը, կարեւորել միջխորհրդարանական կապերի առավել խորացումը: Նշվել է, որ երկու երկրների օրենսդիր մարմինների բարեկամական խմբերը բավականին ակտիվ համագործակցում են, մշակվել է աշխատանքային պլան:
Քննարկվել են միջխորհրդարանական կառույցներում պատվիրակությունների համագործակցված աշխատանքին վերաբերող հարցեր. կարեւորվել է երկկողմ հետաքրքրություն ունեցող խնդիրներում միմյանց աջակցելը:

Вице-спикер НС А.Ованнисян приняла посла Казахстана в Армении
20 апреля вице-спикер НС А.Ованнисян приняла Чрезвычайного и Полномочного посла Республики Казахстан в РА Т.Уразаева.
В ходе встречи стороны обратились к развитию отношений между двумя странами, подчеркнули важность углубления межпарламентских связей. Отмечено успешное сотрудничество групп дружбы законодательных органов Армении и Казахстана, разработан рабочий план действий.
Обсуждены вопросы координации работы делегаций в межпарламентских структурах – подчеркнута важность содействия друг другу в проблемах, представляющих двусторонний интерес.