Մայիսի 2-ին ՀՀ ԱԺ հերթական նիստի սկզբում ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը տեղեկացրել է, որ գրանցվել է 27 պատգամավոր, անհրաժեշտ քվորում չի ապահովվել:
Խորհրդարանի նախագահը նշել է, որ «ԱԺ կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 51-րդ հոդվածի 4-րդ մասի համաձայն՝ գրանցումը շարունակվում է մինչեւ անհրաժեշտ թվով պատգամավորների գրանցվելը, բայց ոչ ավելի, քան չորս ժամ: Նշված ժամկետում նիստի իրավազորության ապահովման դեպքում նիստը նախագահողը պատգամավորներին տեղեկացնում է նիստն սկսվելու մասին, իսկ չապահովման դեպքում նիստերը համարվում են չկայացած:
ՀՀ ԱԺ «Ծառուկյան» խմբակցության քարտուղար Վահե Էնֆիաջյանը տեղեկացրել է, որ իրենց խմբակցությունը հայտարարում է քաղաքական բոյկոտ եւ չի մասնակցելու հերթական նիստերի աշխատանքին:
Ժամը 14:00-ի դրությամբ գրանցվել է 33 պատգամավոր:
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը նշել է, որ «ԱԺ կանոնակարգ» օրենքի 51-րդ հոդվածի 4-րդ մասի համաձայն՝ 4 ժամվա ընթացքում նիստի իրավազորության ապահովման համար անհրաժեշտ թվով պատգամավորներ չեն գրանցվել, ուստի այսօրվա նիստը համարվում է չկայացած:

Очередное заседание НС не состоялось
2 мая Председатель НС А.Баблоян на очередном заседании НС сообщил, что зарегистрировалось 27 депутатов и необходимого кворума не обеспечено.
Глава парламента отметил, что, согласно ч.4 ст.51 конституционного закона “Регламент НС”, регистрация продолжается до сбора необходимого числа депутатов, но не более 4 часов. В случае обеспечения  правомочности заседания  в указанный срок председательствующий информирует депутатов о начале заседания, в случае же необеспечения заседания считаются несостоявшимися.
Секретарь фракции “Царукян” В.Энфиаджян сообщил, что их фракция заявляет политический бойкот и не будет участвовать в работе очередных заседаний.
По состоянию на 14:00 часов зарегистрировалось 33 депутата.
Председатель НС А.Баблоян отметил, что, согласно ч.4 ст.51 “Регламента НС”, в течение 4 часов не зарегистрировано необходимого числа депутатов для обеспечения правомочности заседания, поэтому заседание   считается несостоявшимся.