ՀՀ ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում մայիսի 23-ին խորհրդարան էին այցելել Արմավիրի մարզի Նորավանի միջնակարգ  դպրոցի 10 եւ 11-րդ դասարանների աշակերտներն ու ուսուցիչները:
Ողջունելով հյուրերին ՀՀ Ազգային ժողովում` պատգամավորը ներկայացրել է խորհրդարանի կառուցվածքը, անդրադարձել ԱԺ մշտական հանձնաժողովների գործունեությանը, խորհրդարանում ներկայացված քաղաքական ուժերին, օրենսդրական նախաձեռնությունների քննարկման ընթացակարգերին:
Այնուհետեւ բանախոսը պատասխանել է աշակերտներին  հետաքրքրող հարցերին, որոնք հիմնականում վերաբերել են միջնակարգ  կրթության ոլորտին: Բուհական համակարգի խնդիրների առնչությամբ Ռուզաննա Մուրադյանը նշել է, որ առկա խնդիրները կլուծվեն օրենսդրական ճանապարհով՝ ժամանակի ընթացքում:

23 мая в рамках программы “Открытые двери” парламент посетили учащиеся 10-11-х классов и учителя Нораванской средней школы Армавирской области.
Гости ознакомились со зданием парламента, проследили за работой очередного заседания НС. О ткрытый урок провела депутат НС Р.Мурадян.
Депутат представила гостям структуру парламента, деятельность постоянных комиссий, ознакомила с парламентскими политическими силами, а также с процедурами обсуждения законодательных инициатив.
Р.Мурадян ответила на вопросы учащихся, которые в основном касались среднего образования. В связи с проблемами вузовской системы депутат отметила, что существующие вопросы со временем найдут решение законодательным путем.