ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Արփինե Հովհաննիսյանն ընդունել է «Միջազգային հանրապետական ինստիտուտ» կազմակերպության ներկայացուցիչներին
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Արփինե Հովհաննիսյանը հունիսի 7-ին ընդունել է «Միջազգային հանրապետական ինստիտուտ» («International Republican Institute») կազմակերպության Եվրասիական բաժնի տնօրեն Սթիվեն Նիքսին, Վրաստանում տարածաշրջանային տնօրեն Անդրեա Քիրբսին եւ Եվրասիական բաժնի ծրագրի ղեկավար Պրեսթոն Լինդլերին:
Պատվիրակության ղեկավար Սթիվեն Նիքսը ներկայացրել է կազմակերպության գործունեությունը, որն արդյունավետ կառավարման, քաղաքացիական հասարակության զարգացման, ընտրական բարեփոխումների իրականացման ու իրավական հարցերի շուրջ խորհրդատվություն է տրամադրում գործընկեր երկրների քաղաքական կուսակցություններին, օրենսդիր մարմնի ներկայացուցիչներին ու հասարակական կազմակերպություններին:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են Հայաստանի հետ կազմակերպության համագործակցության ու համատեղ ծրագրերի իրականացման հնարավորությունները: Անդրադարձ է կատարվել նաեւ Հայաստանի ներքաղաքական զարգացումներին:

Вице-спикер НС А.Ованнисян приняла представителей организации “Международный республиканский институт”
7 июня вице-спикер НС А.Ованнисян приняла директора Евразийского отдела организации “Международный республиканский институт” (International Republican Institute)   Стивена Никса, регионального директора в Грузии Андреа Кирбс и руководителя программы Престона Линдлера.
Глава делегации Стивен Никс представил деятельность организации, консультирующей политические партии, представителей законодательного органа и общественные организации стран-партнеров по вопросам эффективного управления, развития гражданского общества, проведения избирательных реформ и правовым проблемам.
В ходе встречи стороны обсудили возможности сотрудничества организации с Арменией и реализации совместных программ. Затронуты также внутриполитические развития в РА.