ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը ցավակցական ուղերձ է հղել Իգոր Մուրադյանի մահվան կապակցությամբ
«Խոր վշտով տեղեկացա հասարակական եւ քաղաքական գործիչ, ՀՀ գերագույն խորհրդի պատգամավոր, Ղարաբաղյան շարժման առաջին ղեկավարներից Իգոր Մուրադյանի անժամանակ մահվան մասին:
Հսկայական է նրա ավանդը 20-րդ դարավերջին արցախահայության շահերի պաշտպանության եւ այդ նպատակով համաժողովրդական շարժման ծավալման գործում:
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ անձամբ իմ անունից խորին ցավակցություն եմ հայտնում Իգոր Մուրադյանի հարազատներին ու մերձավորներին եւ մաղթում ոգու արիություն»,-ասված է ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի ցավակցական ուղերձում:

“I learnt with deep grief about the untimely death of the public and political figure, the deputy of the RA Supreme Council, one of the first leaders of Karabakh movement Igor Muradyan.
His contribution to the protection of the Artsakh Armenians’ interests at the end of the 20th century and to the all-Armenian movement is huge.
On behalf of the National Assembly of the Republic of Armenia and personally me I express my condolences to Igor Muradyan’s family members and relatives and wish them courage of spirit,” the condolence message of the RA NA President Ara Babloyan reads.