ՀՀ Ազգային ժողովը հունիսի 20-ին շարունակել է արտահերթ նիստի աշխատանքը եւ քվեարկությամբ ընդունել նախորդ օրն առաջին ընթերցմամբ քննարկված օրինագծերը:
ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարար Արայիկ Հարությունյանը երկրորդ ընթերցմամբ քննարկման է ներկայացրել «Հանրակրթության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը, որով առաջարկվում է մինչեւ 2023 թվականը թույլատրել դպրոցներում դասավանդելու այն ուսուցիչներին, որոնց կրթությունը միջին մասնագիտական է, սակայն կրթության ոլորտում երկարամյա աշխատանքային փորձ ունեն:
ՀՀ ԱԺ կրթության, գիտության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի դրական եզրակացությունը ներկայացրել է հանձնաժողովի անդամ Ռուզաննա Մուրադյանը:
Խորհրդարանն աշխատանքը կշարունակի հունիսի 21-ին՝ քննարկելով երկրորդ ընթերցմամբ քննարկման ներկայացված օրինագծերը:

On June 20, the RA National Assembly continued the work of the extraordinary sitting and passed by voting the bills debated in the previous reading on the previous day.
The RA Minister of Education and Science Araik Harutyunyan presented for debate in the second reading the draft law on Amending the RA Law on General Education.
The MP Ruzanna Muradyan presented the endorsement of the RA NA National Assembly on Education, Science, Culture, Youth and Sport.
The parliament will continue its work on June 21, debating the bills presented for debate in the second reading.