ՀՀ Ազգային ժողովը հունիսի 20-ին շարունակել է արտահերթ նիստի աշխատանքը եւ քվեարկությամբ ընդունել նախորդ օրն առաջին ընթերցմամբ քննարկված օրինագծերը:
ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարար Արայիկ Հարությունյանը երկրորդ ընթերցմամբ քննարկման է ներկայացրել «Հանրակրթության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը, որով առաջարկվում է մինչեւ 2023 թվականը թույլատրել դպրոցներում դասավանդելու այն ուսուցիչներին, որոնց կրթությունը միջին մասնագիտական է, սակայն կրթության ոլորտում երկարամյա աշխատանքային փորձ ունեն:
ՀՀ ԱԺ կրթության, գիտության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի դրական եզրակացությունը ներկայացրել է հանձնաժողովի անդամ Ռուզաննա Մուրադյանը:
Խորհրդարանն աշխատանքը կշարունակի հունիսի 21-ին՝ քննարկելով երկրորդ ընթերցմամբ քննարկման ներկայացված օրինագծերը:

20 июня НС продолжило внеочередное заседание, голосованием приняв законопроекты,     обсуждавшиеся в предыдущий день в первом чтении.
По повестке дня заседания   выступил министр образования и науки РА А.Арутюнян, представивший во втором чтении проект о внесении изменения в закон РА “Об общем образовании”, предлагающий разрешить до 2023 г. преподавание в школах учителям, имеющим среднее специальное образование и большой педагогический опыт в сфере образования.
Положительное заключение Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта представила член комиссии Р.Мурадян.