ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Միքայել Մելքումյանն ընդունել է Ինդոնեզիայի Խորհրդատվական ժողովի պատվիրակությանը
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Միքայել Մելքումյանը հուլիսի 30-ին ընդունել է Ինդոնեզիայի Հանրապետության Խորհրդատվական ժողովի փոխնախագահ Մահյուդինի գլխավորած պատվիրակությանը:
Ողջունելով պատվիրակության անդամներին` Հայաստան-Ինդոնեզիա միջխորհրդարանական բարեկամական խմբի ղեկավար Միքայել Մելքումյանն ընդգծել է պատգամավորական բարեկամական խմբերի աշխատանքի կարեւորությունը:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար` Խորհրդատվական ժողովի փոխնախագահը հույս է հայտնել, որ խմբերն ակտիվորեն կհամագործակցեն` իրականացնելով երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող փոխշահավետ ծրագրեր:
Պատվիրակության ղեկավարը հայաստանյան կողմին հրավիրել է մասնակցելու 2018 թվականի սեպտեմբերի 12-13-ը Բալիում կայանալիք խորհրդարանական համաժողովին:
Միքայել Մելքումյանը ներկայացրել է ՀՀ խորհրդարանի կառուցվածքն ու գործունեությունը, անդրադարձել երկրում իրականացվող բարեփոխումներին:
Քննարկվել են նաեւ երկու երկրների միջեւ տնտեսական կապերին, ապրանքաշրջանառության ծավալների մեծացման հնարավորություններին եւ ուղիներին, զբոսաշրջության զարգացմանը վերաբերող հարցեր: Զրուցակիցներն անդրադարձել են տարածաշրջանային հարցերի, մասնավորապես` Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությանը` երկուստեք ընդգծելով միայն խաղաղ ճանապարհով  լուծում գտնելու կարեւորությունը:
Երեւանում գտնվող Ինդոնեզիայի Հանրապետության Խորհրդատվական ժողովի փոխնախագահ Մահյուդինի գլխավորած պատվիրակության անդամները հուլիսի 28-ին այցելել են Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր: Հյուրերը ծաղիկներ են դրել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողին, խոնարհումով հարգել Սուրբ նահատակների հիշատակը:

Вице-спикер НС М.Мелкумян принял делегацию Консультативного конгресса Республики Индонезия
30 июля вице-спикер НС М.Мелкумян принял делегацию во главе с вице-спикером Консультативного конгресса (КК)  Республики Индонезия Махудином.
Приветствуя членов делегации, руководитель парламентской группы дружбы Армения – Индонезия М.Мелкумян подчеркнул важность работы депутатских групп дружбы.
Поблагодарив за прием, вице-спикер КК выразил надежду, что группы дружбы будут активно сотрудничать, осуществляя представляющие двусторонний интерес взаимовыгодные программы.
Глава делегации пригласил армянскую сторону 12-13 сентября 2018 г. принять участие в парламентской конференции на Бали.
М.Мелкумян  представил структуру и деятельность парламента РА, обратился к проводимым в стране реформам.
Обсуждены также вопросы, касающиеся экономических связей двух стран, возможностей увеличения объемов товарооборота, развития туризма. Собеседники обратились также к региональным проблемам, в частности НК-конфликту, обоюдно подчеркнув важность поисков решения только мирным путем.
28 июля находящаяся в Ереване индонезийская парламентская делегация посетила мемориал в Цицернакаберде. Гости возложили цветы к мемориалу Геноцида армян, почтили память Св.Мучеников.