ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը սեպտեմբերի 12 -ին ընդունել է Ֆրանսիայի Հանրապետության Սենատի Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամության խմբի նախագահ Ժիլբեր-Լյուկ Դըվինայի գլխավորած պատվիրակությանը: Հանդիպմանը ներկա է եղել նաեւ ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Ֆրանսիա բարեկամական խմբի ղեկավար Արմեն Ռուստամյանը:
Արա Բաբլոյանը, ողջունելով պատվիրակության այցը Հայաստան, ընդգծել է հայ-ֆրանսիական բարեկամական ու եղբայրական հարաբերությունների բարձր մակարդակը:
Անդրադառնալով երկու երկրների խորհրդարաններում գործող բարեկամական խմբերի նպաստավոր համագործակցությանը՝ ԱԺ նախագահը նշել է, որ այն պետք է առավել ամրապնդել եւ նորովի զարգացնել:
Օրենսդիր մարմնի ղեկավարը հյուրերին վստահեցրել է. «Անկախ մեր երկրում տեղի ունեցած փոփոխություններից եւ տարբեր հարցերում քաղաքական ուժերի դիրքորոշումից հայ-ֆրանսիական հարաբերությունների պահպանման ու զարգացման հարցում բոլորը միակարծիք են»:
Ֆրանսիայի Հանրապետության Սենատի Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամության խմբի նախագահ Ժիլբեր-Լյուկ Դըվինան, շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար, արժեւորել է երկու ժողովուրդների դարերի պատմություն ունեցող բարեկամությունը:
Պատվիրակության ղեկավարը կարեւորել է բարեկամական խմբերի ակտիվ գործունեությունն ուղղված երկկողմ կապերի ամրապնդմանը, հարաբերությունների ընդլայնմանը՝ էապես ընդգծելով տնտեսական փոխգործակցության զարգացման ու խորացման անհրաժեշտությունը:
Արա Բաբլոյանն ու Ժիլբեր-Լյուկ Դըվինան մտքեր են փոխանակել բազմաթիվ ոլորտներում նոր ծրագրեր իրականացնելու եւ առկա ծրագրերն ավարտին հասցնելու վերաբերյալ՝ փաստելով, որ տնտեսական ոլորտում կա չօգտագործված ներուժ:
Հանդիպմանն անդրադարձ է եղել տարածաշրջանային խնդիրներին, ընդգծվել հակամարտությունների խաղաղ կարգավորման կարեւորությունը:

12 сентября Председатель НС А.Баблоян принял делегацию группы дружбы Франция – Армения Сената Французской Республики, возглавляемую председателем Жильбером-Люком Двина. На встрече присутствовал также председатель  парламентской группы дружбы Армения – Франция А.Рустамян.
А.Баблоян, приветствуя визит делегации в Армению, подчеркнул высокий уровень армяно-французских дружественных и братских отношений.
Обратившись к успешному сотрудничеству действующих в парламентах двух стран групп дружбы, Председатель НС отметил, что его следует еще более укреплять и развивать.
Глава законодательного органа заверил гостей: “Независимо от произошедших в нашей стране перемен и позиций политических сил по различным вопросам в сохранении и развитии  армяно-французских отношений все едины”.
Председатель группы дружбы Франция – Армения Сената Французской Республики, поблагодарив за теплый прием, отметил историческую дружбу двух народов.
Глава делегации подчеркнул важность активной деятельности групп дружбы по упрочению двусторонних связей, расширения отношений, особо отметив необходимость развития и углубления экономического взаимосотрудничества.
А.Баблоян и Жильбер-Люк Двина обменялись мнениями по реализации новых и завершению существующих программ в различных областях, констатировав, что в экономической сфере налицо неиспользованный потенциал.