«Շառլ Ազնավուրը միշտ կմնա բոլորի մտքերում ու սրտերում». Արա Բաբլոյան
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Ֆրանսիա բարեկամական խմբի ղեկավար Արմեն Ռուստամյանի հետ հոկտեմբերի 2-ին այցելել է Երեւանի «Ազնավուր» կենտրոն եւ գրառում կատարել ի հիշատակ Շառլ Ազնավուրի բացված սգո մատյանում:
Տեղական եւ արտասահմանյան լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների հետ զրույցում Արա Բաբլոյանն ասել է. «Մեծ ցավ է մեզ համար, բայց միեւնույն ժամանակ մեծ հպարտություն, որ նման անձնավորությունը կարողացավ մեկ դար աշխարհին ցնցել իր տաղանդով, իր կարողություններով: Ազնավուրն իր երաժշտությամբ բերեց համերաշխություն, հանդարտություն, բերեց սեր ու բարեկամություն ինչպես Հայաստանի ու Ֆրանսիայի ժողովուրդների հարաբերություններում, այնպես էլ ամբողջ աշխարհում»:
ՀՀ ԱԺ նախագահի խոսքով` Շառլ Ազնավուրի հետ իրենց ծանոթությունը սկսվել է Սպիտակի երկրաշարժից հետո, միասին երեխաներին նվիրված բազմաթիվ ծրագրեր են իրականացրել եւ պաշտոնական բնույթից հարաբերություններն աստիճանաբար վերաճել են բարեկամական ու ընկերական ամուր կապերի:
«Մենք վստահ ենք, որ Շառլ Ազնավուրը միշտ կմնա բոլորի մտքերում ու սրտերում: Կանցնեն տարիներ, բայց նրա արվեստը կմնա գնահատված»,-ընդգծել է Արա Բաբլոյանը:

Ara Babloyan: Charles Aznavour Will Always Remain in Everybody’s Minds and Hearts
On October 2, the President of the RA National Assembly Ara Babloyan with the Head of the RA NA Armenia-France Friendship Group Armen Rustamyan visited Yerevan Aznavour Centre and left a note in the Mourning Book opened in memory of Charles Aznavour.
During the talk with the representatives of local and foreign press Ara Babloyan said: “It is a great pain for us, but at the same time it is a great pride that such person could shock the world for one century with his talent and his capabilities. Aznavour with his music brought solidarity, calmness, brought love and friendship in the relations of the peoples of Armenia and France, as well as in the whole world.”
According to the RA NA President, their acquaintance with Charles Aznavour began after Spitak earthquake, we implemented together numerous projects dedicated to children and the relations gradually have grown from the official character into friendly and firm ties.
“We are sure that Charles Aznavour will always remain in everybody’s minds and hearts. Years will pass by but his art will remain appreciated,” Ara Babloyan underlined.