«Շառլ Ազնավուրը միշտ կմնա բոլորի մտքերում ու սրտերում». Արա Բաբլոյան
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Ֆրանսիա բարեկամական խմբի ղեկավար Արմեն Ռուստամյանի հետ հոկտեմբերի 2-ին այցելել է Երեւանի «Ազնավուր» կենտրոն եւ գրառում կատարել ի հիշատակ Շառլ Ազնավուրի բացված սգո մատյանում:
Տեղական եւ արտասահմանյան լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների հետ զրույցում Արա Բաբլոյանն ասել է. «Մեծ ցավ է մեզ համար, բայց միեւնույն ժամանակ մեծ հպարտություն, որ նման անձնավորությունը կարողացավ մեկ դար աշխարհին ցնցել իր տաղանդով, իր կարողություններով: Ազնավուրն իր երաժշտությամբ բերեց համերաշխություն, հանդարտություն, բերեց սեր ու բարեկամություն ինչպես Հայաստանի ու Ֆրանսիայի ժողովուրդների հարաբերություններում, այնպես էլ ամբողջ աշխարհում»:
ՀՀ ԱԺ նախագահի խոսքով` Շառլ Ազնավուրի հետ իրենց ծանոթությունը սկսվել է Սպիտակի երկրաշարժից հետո, միասին երեխաներին նվիրված բազմաթիվ ծրագրեր են իրականացրել եւ պաշտոնական բնույթից հարաբերություններն աստիճանաբար վերաճել են բարեկամական ու ընկերական ամուր կապերի:
«Մենք վստահ ենք, որ Շառլ Ազնավուրը միշտ կմնա բոլորի մտքերում ու սրտերում: Կանցնեն տարիներ, բայց նրա արվեստը կմնա գնահատված»,-ընդգծել է Արա Բաբլոյանը:

Ара Баблоян: “Шарль Азнавур навсегда останется в мыслях и сердцах всех”
2 октября Председатель НС   Ара Баблоян вместе с руководителем парламентской группы дружбы Армения – Франция Арменом Рустамяном посетил центр “Азнавур” в Ереване и внес запись в открытую в память Шарля Азнавура Траурную книгу.
В беседе с представителями местных и иностранных СМИ Ара Баблоян отметил: “Велика боль для нас, но в то же время велика гордость, что такая личность смогла целый век поражать своим талантом, своими возможностями. Своей музыкой Азнавур принес с собой согласие, мир, любовь и дружбу как в отношениях народов Армении и Франции, так и во всем мире”.
По словам спикера НС, их знакомство с Шарлем Азнавуром началось после Спитакского землетрясения, совместно реализовали множество программ для детей и официальные отношения постепенно переросли в дружеские крепкие связи.
“Мы уверены, что Шарль Азнавур навсегда останется в мыслях и сердцах всех. Пройдут годы, но его искусство будет по-прежнему цениться”, - подчеркнул Ара Баблоян.