ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» ՀՀ սահմանադրական օրենքի 41-րդ հոդվածների համաձայն` Ազգային ժողովի պատգամավորների նախաձեռնությամբ հոկտեմբերի 2-ին` ժամը 19:40-ին, գումարվել է ՀՀ ԱԺ արտահերթ նիստ:
Քանի որ քարտերը հավաքված են եղել, ԱԺ ժամանակավոր հաշվիչ հանձնախումբը կատարել է գրանցում: Գրանցվել է 61 պատգամավոր:
Քվեարկության արդյունքում 67 կողմ ձայների հարաբերակցությամբ պատգամավորները երկրորդ ընթերցմամբ եւ ամբողջությամբ ընդունել են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Արփինե Հովհաննիսյանի, Վահրամ Բաղդասարյանի եւ Անդրանիկ Հարությունյանի հեղինակած «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» ՀՀ սահմանադրական օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը:
Քանի որ էլեկտրոնային համակարգը չի աշխատել, քվեարկության հաշվարկն իրականացվել է ՀՀ ԱԺ հաշվիչ հանձնախմբի կողմից:
Նշենք, որ «ԱԺ կանոնակարգ» ՀՀ սահմանադրական օրենքի 60-րդ հոդվածի 5-րդ մասի համաձայն՝ Ազգային ժողովի կողմից գործուղման մեկնած ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Խոսրով Հարությունյանը, Կորյուն Նահապետյանը, Հերմինե Նաղդալյանը, Կարեն Բեքարյանը, Արման Սաղաթելյանը եւ Տիգրան Ուրիխանյանը հարցի քվեարկության վերաբերյալ իրենց որոշումների մասին գրավոր տեղեկացրել են Ազգային ժողովի նախագահին:

On October 2 at 19:40p.m., by the decision of the RA NA Speaker, under the Article 100 of RA Constitution and the Article 41 of the RA Constitutional law Rules of Procedure of the National Assembly, on the initiative of the deputies of the National Assembly the RA NA extraordinary sitting was convened.
As the cards were collected, the NA Ad hoc Accounting Committee made registration. 61 MPs were registered.
As a result of voting, with 67 votes the deputies in the second reading and completely passed the draft law on Amending the RA Constitutional Law the NA Rules of Procedure authored by the RA NA deputies Arpine Hovhannisyan, Vahram Baghdasaryan and Andranik Harutyunyan.
As the electronic system did not work, the counting of voting was implemented by the RA NA Accounting Committee.
Let us note that under Part 5 of Article 60 of the RA Constitutional Law NA Rules of Procedure the RA NA deputies Khosrov Harutyunyan, Koryun Nahapetyan, Hermine Naghdalyan, Karen Bekaryan, Arman who left for business trip by the National Assembly informed in written form to the Speaker of the National Assembly about the their decisions on voting of the item.