էդուարդ Շարմազանովն առանձնազրույց է ունեցել ՌԴ ԴԺ Պետական դումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինի հետ
Աշխատանքային այցով Անթալիայում գտնվող ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ էդուարդ Շարմազանովը հոկտեմբերի 8-ին առանձնազրույց է ունեցել ՌԴ Դաշնային ժողովի Պետական դումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինի հետ:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը կարեւորել են հայ-ռուսական միջխորհրդարանական հարաբերությունների զարգացումն ու խորացումը, համագործակցությունը ՀԱՊԿ ԽՎ եւ ԱՊՀ ՄԽՎ շրջանակում:
Անդրադարձ է կատարվել հոկտեմբերի 29-30-ը Երեւանում կայանալիք ՀԱՊԿ ԽՎ խորհրդի եւ վեհաժողովի լիագումար նիստերի աշխատանքների կազմակերպմանն առնչվող հարցերին: Էդուարդ Շարմազանովը եւս մեկ անգամ հավաստիացրել է, որ ՀՀ Ազգային ժողովը պատրաստ է բարձր մակարդակով կազմակերպել վերոնշյալ նիստերը:

Беседа Эдуарда Шармазанова с председателем Госдумы ФС РФ Вячеславом Володиным
8 октября вице-спикер НС РА Эдуард Шармазанов, находящийся     в Анталье с рабочим визитом, встретился с председателем Госдумы ФС РФ Вячеславом Володиным.
В ходе встречи стороны подчеркнули важность развития и углубления армяно-российских межпарламентских отношений, сотрудничества в ПА ОДКБ и МПА СНГ.
Затронуты вопросы организации работ по проведению 29-30 октября в Ереване заседания Совета и пленарного заседания ПА ОДКБ. Эдуард Шармазанов вновь заверил, что НС РА готово к проведению заседаний на высоком уровне.