էդուարդ Շարմազանովն առանձնազրույց է ունեցել ՌԴ ԴԺ Պետական դումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինի հետ
Աշխատանքային այցով Անթալիայում գտնվող ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ էդուարդ Շարմազանովը հոկտեմբերի 8-ին առանձնազրույց է ունեցել ՌԴ Դաշնային ժողովի Պետական դումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինի հետ:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը կարեւորել են հայ-ռուսական միջխորհրդարանական հարաբերությունների զարգացումն ու խորացումը, համագործակցությունը ՀԱՊԿ ԽՎ եւ ԱՊՀ ՄԽՎ շրջանակում:
Անդրադարձ է կատարվել հոկտեմբերի 29-30-ը Երեւանում կայանալիք ՀԱՊԿ ԽՎ խորհրդի եւ վեհաժողովի լիագումար նիստերի աշխատանքների կազմակերպմանն առնչվող հարցերին: Էդուարդ Շարմազանովը եւս մեկ անգամ հավաստիացրել է, որ ՀՀ Ազգային ժողովը պատրաստ է բարձր մակարդակով կազմակերպել վերոնշյալ նիստերը:

Eduard Sharmazanov Has a Tête-à-Tête Talk with Speaker of RF FA State Duma Vyacheslav Volodin
On October 8, the RA NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov being on a working visit in Antalya had a tête-à-tête talk with the Speaker of the RF State Duma of the Federal Assembly Vyacheslav Volodin.
In the course of the meeting the sides highlighted the development and deepening of the Armenian-Russian inter-parliamentary relations and cooperation within the framework of the CSTO PA and IPA CIS.
The parties touched upon the issues on the organization of the works of the Plenary Sessions of the CSTO PA Council and the Assembly to be held in Yerevan on October 29-30. Eduard Sharmazanov has once again assured that the RA National Assembly is ready to organize the abovementioned sessions at high level.