Հոկտեմբերի 19-ին տեղի է ունեցել ՀՀ գազի եւ էլեկտրաէներգիայի մատակարարման եւ բաշխման համակարգերի գործունեությունը, գազի եւ էլեկտրաէներգիայի գործող սակագների հիմնավորվածությունը ուսումնասիրելու նպատակով ստեղծված քննիչ հանձնաժողովի անդրանիկ նիստը:
Հանձնաժողովի նախագահ Միքայել Մելքումյանի առաջարկով պատգամավորները միաձայն հանձնաժողովի փոխնախագահ են ընտրել «Ելք» խմբակցության անդամ Հովիկ Աղազարյանին:
Միքայել Մելքումյանը հորդորել է մեկշաբաթյա ժամկետում առաջարկներ ներկայացնել գազամատակարարման համակարգի գործունեությանն ու էլեկտրաէներգիայի ոլորտին առնչվող հարցադրումների վերաբերյալ:

On October 19, the first sitting of the Investigative Committee Created for the RA Gas and Electric Power Supply and Activities of Distribution Systems, Substantiation of Gas and Electric Power Functioning Tariffs was held.
By the proposal of the Committee Chair Mikayel Melkumyan the deputies unanimously elected Committee Deputy Chair the Member of Yelq/Way out Faction Hovik Aghazaryan.
Mikayel Melkumyan urged the participants to present recommendations on the interpellations related to the activity of the gas supply system and the electric power within one week.