Էդուարդ Շարմազանովն աշխատանքային այցով մեկնել է Մոսկվա եւ Սանկտ Պետերբուրգ
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը Ռուսաստանի պատմական միության նախագահության անդամ, «Հայրենիքի պատմություն» ֆոնդի գործադիր տնօրեն Կոնստանտին Մոգիլեւսկու հրավերով հոկտեմբերի 22-ին մեկնել է Մոսկվա՝ մասնակցելու հայ-ռուսական ավանդական հարաբերություններին, երկու ժողովուրդների մշակութային առնչություններին եւ պատմական այլ թեմաների նվիրված համաժողովին:
Այնուհետեւ ՀՀ ԱԺ փոխնախագահը ՀԱՊԿ ԽՎ պատասխանատու քարտուղար Պյոտր Ռյաբուխինի հրավերով կմեկնի Սանկտ Պետերբուրգ, որտեղ կմասնակցի ՀԱՊԿ ԽՎ խորհրդի եւ լիագումար նիստերի աշխատանքների կազմակերպմանն առնչվող խորհրդակցությանը:
Այցի ընթացքում նախատեսվում է հանդիպում ՀԱՊԿ ԽՎ պատասխանատու քարտուղար Պյոտր Ռյաբուխինի եւ ԱՊՀ ՄԽՎ գլխավոր քարտուղար Յուրի Օսիպովի հետ:

Рабочий визит Эдуарда Шармазанова в Москву и Санкт-Петербург
22 октября вице-спикер НС Эдуард Шармазанов по приглашению члена правления Российского исторического общества, исполнительного директора фонда “История Отечества” Константина Могилевского отбыл в Москву – для участия в форуме, посвященном армяно-российским традиционным отношениям, культурным связям двух народов и другим историческим темам, где выступит с докладом.
Вице-спикер НС по приглашению ответственного секретаря ПА ОДКБ Петра Рябухина побывает с рабочим визитом в Санкт-Петербурге, где примет участие в совещании по организации работ заседания Совета и пленарного заседания ПА ОДКБ.
В ходе поездки намечаются встречи с ответственным секретарем ПА ОДКБ Петром Рябухиным и генеральным секретарем МПА СНГ Юрием Осиповым.