Էդուարդ Շարմազանովն աշխատանքային այցով մեկնել է Մոսկվա եւ Սանկտ Պետերբուրգ
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը Ռուսաստանի պատմական միության նախագահության անդամ, «Հայրենիքի պատմություն» ֆոնդի գործադիր տնօրեն Կոնստանտին Մոգիլեւսկու հրավերով հոկտեմբերի 22-ին մեկնել է Մոսկվա՝ մասնակցելու հայ-ռուսական ավանդական հարաբերություններին, երկու ժողովուրդների մշակութային առնչություններին եւ պատմական այլ թեմաների նվիրված համաժողովին:
Այնուհետեւ ՀՀ ԱԺ փոխնախագահը ՀԱՊԿ ԽՎ պատասխանատու քարտուղար Պյոտր Ռյաբուխինի հրավերով կմեկնի Սանկտ Պետերբուրգ, որտեղ կմասնակցի ՀԱՊԿ ԽՎ խորհրդի եւ լիագումար նիստերի աշխատանքների կազմակերպմանն առնչվող խորհրդակցությանը:
Այցի ընթացքում նախատեսվում է հանդիպում ՀԱՊԿ ԽՎ պատասխանատու քարտուղար Պյոտր Ռյաբուխինի եւ ԱՊՀ ՄԽՎ գլխավոր քարտուղար Յուրի Օսիպովի հետ:

Eduard Sharmazanov Leaves for Moscow and Saint Petersburg on a Working Visit
On October 22, at the invitation of the Member of the Presidency of the Historical Union of Russia, the Executive Director of the History of Motherland Fund Konstantin Mogilevsky the RA NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov left for Moscow to take part in the forum dedicated to the Armenian-Russian traditional relations, the two people’s cultural ties and other historical themes.
Afterwards, at the invitation of the CSTO PA Responsible Secretary Pyotr Ryabukhin the RA NA Deputy Speaker would leave for Saint Petersburg, where he would take part in the consultation concerning the organization of the works of the CSTO PA Council and plenary sittings.
During the visit a meeting is scheduled with the CSTO PA Responsible Secretary Pyotr Ryabukhin and the IPA CIS Secretary General Yuri Osipov.