Հունվարի 18-ին տեղի է ունեցել ՀՀ Ազգային ժողովի յոթերորդ գումարման խորհրդի անդրանիկ նիստը, որը վարել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը:
Արտահերթ նիստում քննարկվել եւ հաստատվել է «Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովում Ազգային ժողովի յոթերորդ գումարման պատվիրակության կազմը հաստատելու մասին» ՀՀ ԱԺ որոշման նախագիծը:
Պատվիրակությունը կղեկավարի Ռուբեն Ռուբինյանը («Իմ քայլը» խմբակցություն): Պատվիրակության կազմում ընդգրկված են Հովհաննես Իգիթյանը («Իմ քայլը»), Նաիրա Զոհրաբյանը («Բարգավաճ Հայաստան») եւ Էդմոն Մարուքյանը («Լուսավոր Հայաստան»): Որպես փոխարինող անդամներ պատվիրակության կազմում կլինեն Վլադիմիր Վարդանյանը («Իմ քայլը»), Սոս Ավետիսյանը («Իմ քայլը»), Տաթեւ Հայրապետյանը («Իմ քայլը») եւ Միքայել Մելքումյանը («Բարգավաճ Հայաստան»):

On January 18, the first sitting of the Council of the seventh convocation of the RA National Assembly, which presided over the RA NA President Ararat Mirzoyan, was held.
The RA NA draft decision on Approving the Delegation Head and Members of the Seventh Convocation of the National Assembly in the Parliamentary Assembly of the Council of Europe was debated and approved.
The Delegation will head Ruben Rubinyan (My Step faction). Hovhannes Igityan (My Step ), Naira Zohrabyan (Prosperous Armenia ) and Edmon Marukyan (Bright Armenia ) were included in the delegation. As substitute members Vladimir Vardanyan (My Step ), Sos Avetisyan (My Step ), Tatev Hayrapetyan (My Step ) and Mikayel Melkumyan (Prosperous Armenia ) will be in the delegation.