ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանն այցելել է Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը հունվարի 25-ին այցելել է Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածին, հանդիպել Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ծայրագույն պատրիարք եւ Ամենայն հայոց կաթողիկոսին: Շնորհավորելով Արարատ Միրզոյանին օրենսդիր մարմնի ղեկավար ընտրվելու առթիվ` Վեհափառ հայրապետը վստահություն է հայտնել, որ Ազգային ժողովի նախագահը եւ պատգամավորները` որպես ժողովրդի ընտրյալներ, արգասաբեր գործունեությամբ իրենց նպաստը կբերեն պետականության ամրապնդմանը, երկրի հետագա շենացմանն ու ժողովրդի բարեկեցությանը:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են այն կարեւոր դերակատարությանը, որ վերապահված է ՀՀ Ազգային ժողովին` մասնավորապես արժեւորելով օրինաստեղծ, վերահսկողական, խորհրդարանական դիվանագիտության ասպարեզներում գործունեությունը:
Շնորհակալություն հայտնելով շնորհավորանքի ու բարեմաղթանքների համար` Ազգային ժողովի նախագահն ընդգծել է այն կարեւոր դերակատարությունը, որն ունեն նորընտիր պատգամավորները Հայաստանում նոր մշակույթ ձեւավորելու գործում: Ազգային ժողովի նախագահը նշել է, որ եկեղեցին ինչպես եւ Ազգային ժողովը, կարեւորագույն առաքելություն ունի` ծառայել ժողովրդին: Արարատ Միրզոյանը բարձր է գնահատել Հայ Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու դերը երկրի ու ժողովրդի կյանքում, Սփյուռքում ունեցած հայապահպան գործունեությունը: Կողմերն ընդգծել են Ազգային ժողովի եւ Մայր Աթոռի միջեւ համագործակցության հետագա խորացման կարեւորությունը:
Ամենայն հայոց հայրապետը վերստին իր օրհնությունն է հղել ՀՀ Ազգային ժողովին ու Արարատ Միրզոյանին` մաղթելով իրենց պատասխանատու առաքելությամբ շենացնել hայոց երկիրը:

25 января Председатель НС А.Мирзоян посетил Первопрестольный Св.Эчмиадзин, встретился с Его Святейшеством, Верховным Патриархом и Католикосом Всех Армян Гарегином Вторым. Поздравив А.Мирзояна с избранием главой законодательного органа, католикос выразил уверенность, что Председатель НС и депутаты, как избранники народа, своей плодотворной деятельностью внесут вклад в укрепление государственности, дальнейшее процветание страны и благополучие народа.
Собеседники обратились к отведенной НС важной роли, в частности оценив деятельность в законотворческой, контрольной сферах и в парламентской дипломатии.
Поблагодарив за поздравление и добрые пожелания, Председатель НС подчеркнул важную роль новоизбранных депутатов в формировании в Армении новой культуры.   Он отметил, что церковь, как и НС, несет важнейшую миссию – служить народу. А.Мирзоян высоко оценил роль Армянской Апостольской церкви в жизни страны и народа, национально-патриотической деятельности в Диаспоре. Стороны особо выделили важность дальнейшего углубления сотрудничества между ААЦ и НС.
Католикос Всех Армян вновь благословил НС и А.Мирзояна, пожелав процветания армянской страны с помощью их ответственной миссии.