Ապրիլի 12-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի գլխավորած պատվիրակությունը` ՌԴ Պետական Դումայի նախագահ Բորիս Գրիզլովի հրավերով, կմեկնի Մոսկվա:
Պաշտոնական այցի շրջանակներում նախատեսված են հանդիպումներ ՌԴ Պետական Դումայի նախագահ Բորիս Գրիզլովի, ՌԴ Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի նախագահ Սերգեյ  Միրոնովի, ՌԴ կառավարության նախագահ Միխայիլ Ֆրադկովի հետ, Հայաստան-Ռուսաստան միջկառավարական հանձնաժողովի համանախագահ Իգոր Լեւիտինի հետ:
ՌԴ Դաշնության խորհրդի շենքում խորհրդարանների երկու նախագահների մասնակցությամբ կբացվի 1915 թ. ցեղասպանության 90-ամյակին նվիրված ցուցահանդես:

On April 12, at the invitation of Boris Gryzlov, Chairman of RF State Duma the delegation headed by RA NA Speaker Artur Baghdasaryan left for Moscow.
Within the framework of the official visit, meetings with Boris Gryzlov, Chairman of RF State Duma, Sergey Mironov, Chairman of the Council of Federation of the Federal Assembly of the Russian Federation, Mikhail Fradkov, RF Prime Minister and Igor Levitin, Co-Chairman of Armenia-Russia Inter-governmental Committee are envisaged.
In the building of RF Federal Council an exhibition dedicated to the 90th anniversary of 1915 Genocide will be opened in the presence of two Parliament Speakers.