Ապրիլի 12-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի գլխավորած պատվիրակությունը` ՌԴ Պետական Դումայի նախագահ Բորիս Գրիզլովի հրավերով, կմեկնի Մոսկվա:
Պաշտոնական այցի շրջանակներում նախատեսված են հանդիպումներ ՌԴ Պետական Դումայի նախագահ Բորիս Գրիզլովի, ՌԴ Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի նախագահ Սերգեյ  Միրոնովի, ՌԴ կառավարության նախագահ Միխայիլ Ֆրադկովի հետ, Հայաստան-Ռուսաստան միջկառավարական հանձնաժողովի համանախագահ Իգոր Լեւիտինի հետ:
ՌԴ Դաշնության խորհրդի շենքում խորհրդարանների երկու նախագահների մասնակցությամբ կբացվի 1915 թ. ցեղասպանության 90-ամյակին նվիրված ցուցահանդես:

По приглашению Председателя Государственной Думы РФ Бориса Грызлова 12 апреля в Москву выедет делегация, возглавляемая Председателем НС РА Артуром Багдасаряном.
В рамках официального визита намечаются встречи с Председателем Государственной Думы РФ Борисом Грызловым, Председателем Совета Федерации Федерального Собрания РФ Сергеем Мироновым, с Премьер-министром РФ Михаилом Фрадковым, сопредседателем межправительственной комиссии Армения – Россия Игорем Левитиным.
В здании Совета Федерации РФ с участием председателей двух парламентов откроется выставка, посвященная 90-летию Геноцида 1915 года.