Փետրվարի 11-ին ՀՀ ԱԺ տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Միքայել Մելքումյանը հանդիպել է Հայաստանում Ղազախստանի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Թիմուր Ուրազաեւին:
Շնորհավորելով Միքայել Մելքումյանին նորաստեղծ հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ` դեսպանն ընդգծել է հանձնաժողովի կարեւորությունը Եվրասիական տնտեսական միությանն ինտեգրման հետագա խորացման ուղղությամբ: Թիմուր Ուրազաեւը վստահեցրել է, որ մեր երկիրը Ղազախստանի համար եղել եւ շարունակում է լինել առաջնահերթ երկրների շարքում:
Հանձնաժողովի նախագահը կարեւորել է Հայաստանի եւ Ղազախստանի միջեւ զարգացող բարեկամական հարաբերությունները եւ այդ հարցում նշանակալի համարել անձամբ Թիմուր Ուրազաեւի ավանդը:
Միքայել Մելքումյանը ներկայացրել է իր գլխավորած հանձնաժողովի գործառույթները, խոսել առաջիկա անելիքների մասին: Նա պատրաստակամություն է հայտնել ակտիվորեն աշխատել ԵԱՏՄ եւ տարածաշրջանի երկրների համանման հանձնաժողովների հետ՝ ձեւավորելով մշտական օրակարգ:
Զրուցակիցները քննարկել են նաեւ առեւտրատնտեսական կապերի ընդլայնմանը վերաբերող եւ երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր:

On February 11, the Chair of the RA NA Standing Committee on Territorial and Eurasian Integration Mikayel Melkumyan met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Kazakhstan to Armenia Timur Urazayev.
Congratulating Mikayel Melkumyan on being elected in the post of the Chair of the newly elected Committee, the Ambassador underlined the importance of the Committee in further deepening of the integration into the Eurasian Economic Union (EEU). Timur Urazayev has assured that our country has been and continues to be among the prior countries for Kazakhstan.
The Committee Chair emphasized the developing friendly relations between Armenia and Kazakhstan and in that issue considered significant personally Timur Urazayev’s contribution.
Mikayel Melkumyan presented the functions of the Committee led by him and talked about the works to be done. He expressed readiness to actively work with the similar Committees of the EEU and the regional countries.
The interlocutors also discussed issues on the expansion of the trade-economic ties and other issues of bilateral interest.