Փետրվարի 18-ին ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը հանդիպել է «Ժողովրդավարությունների համայնք» միջկառավարական կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Թոմաս Գարեթի, նույն կազմակերպության քարտուղարության անդամ Պատրիսիա Գալդամեզի եւ ԱՄՆ Ժողովրդավարության ազգային հիմնադրամի (NED) Ռուսաստանի եւ Եվրասիայի հարցերով գլխավոր տնօրեն Միրիամ Լանսկոյի հետ:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ Թոմաս Գարեթը նշել է, որ այցի նպատակն է ծանոթանալ հեղափոխությունից հետո Հայաստանում ժողովրդավարության, մարդու իրավունքների պաշտպանության հիմքերին:
Լիլիթ Մակունցը շնորհակալություն հայտնելով Հայաստանի նկատմամբ նման հետաքրքրություն ցուցաբերելու համար՝ սերտ փոխգործակցության պատրաստակամություն է հայտնել՝ նշելով, որ Հայաստանը թեւակոխել է պատմության չափազանց կարեւոր նոր փուլ, եւ ձեռք բերված ժողովրդավարական նվաճումներն ամրապնդելու անհրաժեշտություն կա: Դրանում առանձնահատուկ դեր է վերապահված հատկապես Ազգային ժողովին, քանի որ ՀՀ-ը սահմանադրական փոփոխությունների արդյունքում դարձել է խորհրդարանական հանրապետություն:  Խմբակցության ղեկավարը կարեւորել է խորհրդարանի հաշվետվողականության եւ վերահսկողական գործիքների ամբողջական կիրառումը:
Կողմերը քննարկել են Հայաստանում ժողովրդավարության զարգացմանն ու բարեփոխումներին ուղղված գործընթացներին վերաբերող հարցեր:

18 февраля руководитель фракции “Мой шаг” Л.Макунц встретилась с генеральным секретарем межправительственной организации “Сообщество демократий” Томасом Гарреттом, членом секретариата той же организации Патрисией Галдамез и генеральным директором по вопросам России и Евразии Национального фонда демократии США (NED) Мириам Ланской.
Томас Гарретт, поблагодарив за прием, отметил, что цель визита – ознакомление с основами демократии, защитой прав человека после революции в Армении.
Л.Макунц, выразив признательность за интерес к Армении, выразила готовность к тесному взаимодействию. Она заметила, что РА вступила в чрезвычайно важную фазу истории и налицо необходимость упрочения обретенных демократических ценностей.   В этом особая роль отведена Национальному Собранию, поскольку в итоге конституционных изменений Армения стала парламентской республикой. Руководитель фракции подчеркнула важность подотчетности и комплексного применения парламентом надзорного инструментария.