Ռուբեն Ռուբինյանը եւ Սերգեյ Կոպիրկինը քննարկել են ինտեգրացիոն միավորումներում փոխգործակցության արդյունավետության բարձրացմանը վերաբերող հարցեր
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը փետրվարի 19-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին:
Հանդիպման ընթացքում Ռուբեն Ռուբինյանը կարեւորել է Ռուսաստանի հետ դաշնակցային հարաբերությունները, ընդգծել խորհրդարանական դիվանագիտության դերը` հարաբերություններում թափանցիկության եւ փոխըմբռնման պահպանման հարցում:
Այս համատեքստում կողմերն անդրադարձել են նաեւ Հայաստանի եւ Ռուսաստանի միջեւ ձեւավորված խորհրդարանական փոխգործակցության առկա ձեւաչափերին եւ նշել երկու երկրների խորհրդարանների համապատասխան հանձնաժողովների արդյունավետ համագործակցության խթանման համար անհրաժեշտ գործիքակազմի կիրառման կարեւորությունը:
Քննարկվել են նաեւ միջխորհրդարանական համագործակցությանը վերաբերող այլ հարցեր, կարեւորվել է պարբերաբար համատեղ նիստեր անցկացնելը:
Կողմերը զրուցել են նաեւ ընդհանուր հարթակ հանդիսացող ինտեգրացիոն միավորումներում փոխգործակցության արդյունավետության բարձրացման մասին:

Р.Рубинян и С.Копыркин обсудили вопросы повышения эффективности взаимодействия в интеграционных объединениях
19 февраля председатель Постоянной комиссии НС по внешним связям Р.Рубинян принял Чрезвычайного и Полномочного посла РФ в Армении   С.Копыркина.
В ходе встречи Р.Рубинян подчеркнул важность союзнических отношений с Россией, роль парламентской дипломатии при сохранении в отношениях прозрачности и взаимопонимания.
В этом контексте стороны обратились   к существующему формату взаимодействия между РА и РФ, отметили необходимость применения инструментария для укрепления эффективного сотрудничества соответствующих комиссий парламентов двух стран.
Обсуждены также другие вопросы межпарламентского сотрудничества, отмечена важность проведения совместных заседаний.
Стороны затронули вопросы повышения эффективности взаимодействия в представляющих общую площадку интеграционных объединениях.