Արման Եղոյանն ընդունել է Հայաստանում Նիդերլանդների դեսպան Յոհաննես Դաումային
ՀՀ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արման Եղոյանը փետրվարի 20-ին ընդունել է Հայաստանում Նիդերլանդների Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Յոհաննես Դաումային:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները խոսել են Նիդերլանդներում ՀՀ-ԵՄ Համապարփակ եւ ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի վավերացման գործընթացի մասին: Դեսպանը հավաստիացրել է, որ գործընթացն ընթանում է ըստ իրենց` միջպետական համաձայնագրերի վավերացման համար սահմանված ներպետական ընթացակարգերի եւ այս առումով որեւէ դանդաղում չկա:
Հանձնաժողովի նախագահը տեղեկացրել է, որ համաձայնագրի կիրարկումն իր ամբողջ թափով կսկսվի ճանապարհային քարտեզի վերջնական համաձայնեցումից հետո:
Անդրադարձ է կատարվել նաեւ Հայաստանի քաղաքացիների համար Եվրամիության վիզաների ազատականացման  գործընթացին, ինչի վերաբերյալ տեղի է ունեցել մտքերի շահագրգիռ փոխանակում:
Կողմերն անդրադարձել են նաեւ Նիդերլանդներում հայ համայնքի կարեւոր դերակատարությանը, հետագա համատեղ իրականացվելիք ծրագրերին:

А.Егоян принял посла Нидерландов в Армении Йоханнеса Дауму
20 февраля председатель Постоянной комиссии НС по вопросам европейской интеграции А.Егоян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Королевства Нидерландов в Армении Йоханнеса Дауму.
В ходе встречи собеседники коснулись процесса ратификации Соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнерстве РА – ЕС. Посол заверил, что процесс продвигается в соответствии с установленными для ратификации международных соглашений внутригосударственными процедурами и в этом плане нет никакого промедления.
Председатель комиссии сообщил, что применение соглашения во всем объеме начнется сразу же после окончательного согласования дорожной карты.
Состоялся также заинтересованный обмен мнениями по процессу либерализации визового режима ЕС для граждан Армении.