ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Լենա Նազարյանը մարտի 6-ին ընդունել է Հայաստանում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին:
Ողջունելով դեսպանին խորհրդարանում՝ Լենա Նազարյանը կարեւորել է հայ-ռուսական բարեկամական ու դաշնակցային հարաբերությունների զարգացումը, խոսել միջխորհրդարանական հարթակներում, մասնավորապես ԱՊՀ ՄԽՎ-ում եւ ՀԱՊԿ ԽՎ-ում փոխգործակցության խորացումից:
Զրուցակիցներն ընդգծել են երկու երկրների խորհրդարանական նույնանուն հանձնաժողովների միջեւ համագործակցության սերտացման, շփումների աշխուժացման ու երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի շուրջ քննարկումների իրականացման կարեւորությունը:
ԱԺ փոխնախագահը հետաքրքրվել է դեսպանատան կողմից կազմակերպվող միջոցառումների եւ իրականացվող ծրագրերի վերաբերյալ, ինչին ի պատասխան Սերգեյ Կոպիրկինը պատմել է առաջիկայում իրականացվելիք բազմաբնույթ միջոցառումների մասին:

6 марта вице-спикер НС Л.Назарян приняла Чрезвычайного и Полномочного посла Российской Федерации в РА С.Копыркина.
Приветствуя посла в парламенте, Л.Назарян подчеркнула важность развития армяно-российских дружественных и союзнических отношений, коснулась углубления взаимодействия на международных площадках,   в частности в МПА СНГ и ПА ОДКБ.
Собеседники подчеркнули необходимость тесного сотрудничества в аналогичных парламентских комиссиях двух стран, оживления контактов и проведения дебатов по вопросам,    представляющим взаимный интерес.
Вице-спикер НС поинтересовалась организуемыми посольством мероприятиями и реализуемыми программами, а С.Копыркин в ответ поделился предстоящими разнообразными мероприятиями.